Chyby na slovenských weboch – apríl 2010

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 14 rokmi 1 mesiacmi 17 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Dosť závažné chyby ktoré stoja za povšimnutie . V mesiaci apríl boli na stránkach komerčného slovenského rádia alebo internetového obchodu so značkovým oblečením neprístupné služby . O týchto chybách som upovedomil aj prevádzkotelov resp. majitelov týchto webstránok . Ich postoj a reakcie si môžete pozrieť bližšie v článku .

Rádio Europa 2 alebo reklamná kampaň na online rádio ktoré nejde spusťiť.

O tom že prestížnosť a kvalita danému rádiu určite nechýba nemusíme vobec pochybovať . Problém ktorý bližšie popisujem udáva doslova nepodarenú reklamnú kampan . Reklamovať niečo , čo je nepoužitelné je doslova neprofesionálne . V rádiu ktoré som počúval v danom momente v aute cestou z práce , prebiehala reklamná kampaň na žívé online vysielanie cez internet . Kedže občas niektoré rádia počúvam chcel som si to „skvelé online rádio a žívé vysielanie″ vypočuť zo zvedavosti aj doma . Po kliknutí na tlačítko play / on air kdekolvek v hornej časti vyskočil príjemný prehrávač ktorý robí dobrý dojem. Pustiť toto rádio však nešlo , vykakovala výzva na zadanie prihlasovacích údajov a táto hláška sa zobrazovala niekolko dní na webe .

Zrejme moderátori alebo personál rádia nevyužíval online vysielanie behom týchto cca dvoch dní ked nezistili daný problém ? !

Po oznámení problému bol do niekolkých hodín ihned problém odstránení , nebol som však nijak informovaný , žiadne podakovanie samozrejme v tomto prípade nečakajte . Tak sa stavajú k veciam niektoré velké spoločnosťi , skrytá vdaka a rýchle odstránenie problému je u nich vždy na pravom mieste .

 

Internetový obchod alebo neprístupná a nedokonalá myšlienka robiť biznis cez internet .

O tom ako sa to robiť má alebo nemá tu písať rozhodne nebudem . Vidieť však web na ktorý sa dostaneme iba cez jednu priamu adresu je dnes v 21 storočí dosť smutné . Problém ktorý na tomto webe pretrvával vyše roka už stojí za niaké to povšimnutie .Zlé nastavenie servera a .Htaccess súbor .Osobne som tomu nevenoval velkú pozornosť kedže mi to bolo tak povediac jedno a nemal som potrebu oznamovať daný problém prevádzkovatelom až do chvíle ked mi to začalo vadiť .Tento web navštevujem naozaj len ojedinele cca 1-2 x do mesiaca a v minulosti som z tohto e-shopu kupoval obuv .O aký problém vlastne ide ?Ked sa na web dostanete z vyhladávača , objednáte si tovar a všetko je v poriadku .Príde vám email opis objednávky , neskôr stav objednávky a napokon vám tovar doručí kuriér . To všetko je krása až na chvílu , ked si spomeniete že ste z daného obchodu kupovali tovar a chcete túto stránku navštíviť znova a kúpiť si možno další produkt . Pri zadaní adresy bez protokolu www sa vám však objaví chybová hláška a na web sa nedostanete . Ty skúsenejší by v prípade že by sa silou mocou pokúšali na web dostať by napríklad využili vyhladávač a hladali rm sport , poprípade skúsili tu www verziu . Ty menej zdatný z internetom by si skôr mysleli že web už nefunguje a obchod hodil krach .

  • Popis problému :

nefunkčná verzia webu : rmsport.sk , http://rmsport.sk

Ukážka – klikni pre zväčšenie

funkčná adresa webu : www.rmsport.sk , http://www.rmsport.sk – jediná priama cesta na web

RMsport.SK – športový obchod so značkovým oblečením a obuvou

  • Kto za problém zodpovedá ?

Jednoznačne dodávatel webstránky ktorý si pri odovzdaní webu budúcemu majitelovi neoveril 100 funkčnosť a prístupnosť .

  • Aký bol postoj kompetentných po ohlásení problému ?

V danej veci sa vyjadrili prostredníctvom emailu :

od  :RM Sport <obchod@rmsport.sk>

dátum 6. apríla 2010 12:36

predmet Re: problem na webe

Dobrý deň p.Prelovský,

ďakujeme za upozornenie v krátkej dobe to dáme opraviť.

Prajem Vám príjemný zvyšok dňa!

S pozdravom

 Hruška Michal www.rmsport.sk

Problém bol odstránení do niekolkých hodín a majitelia webu tak spravili rázny a pozitívny krok k dalšiemu úspešnému vývoju obchodu a kroku resp. spokojnosťi zákazníka ktorý prístupný web vyžaduje.

Nad otázkou o kolko financíí / objednávok táto firma prišla by som sa nechcel ani zamyslieť , určite to nebude otázka len niekolkých desiatok alebo stoviek eúr kedže dostupnosť stránky bola narušená velmi dlhé obdobie .

 

Už v minulosti som na blogu písal o chybe ktorú mal azet na portáli pokec.sk , problém ktorý som im ohlásil a výsledok si môžete pozrieť tu :  O2 platí reklamu t-mobilu ! na pokeci je to tak . Po tejto skúsenosti by som už spoločnosti azet neohlásil žiaden problém kedže ich postoj k danej veci bol neadekvátny a neprofesionálny .

 

3 thoughts on “Chyby na slovenských weboch – apríl 2010

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *