Wikipedia : od apríla s novým dizajnom

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 14 rokmi 30 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Wikipedia, populárna otvorená webová encyklopédia, od apríla zmení dizajn. V piatok to oznámila organizácia Wikimedia Foundation prevádzkujúca Wikipediu. Wikipedia zmení dizajn, ktorý v prakticky nezmenenej podobe používa už od júna 2004, na nový založený na vizuálnej téme označenej Vector.Otvorením článku si môžete pozrieť jej novú podobu v akej sa ocitne už o pár dní .

Wikipedia zmení dizajn, ktorý v prakticky nezmenenej podobe používa už od júna 2004, na nový založený na vizuálnej téme označenej Vector. V novom dizajne je presunuté vyhľadávacie políčko vpravo hore, užívateľské rozhranie a dizajnové prvky sa výrazne zjednodušia. Nový dizajn by mal podľa Wikimedie fungovať lepšie pri rozličných rozlíšeniach a prehliadačoch. Na anglickej Wikipedii budú mať všetci návštevníci možnosť stiahnutia si PDF verzie článku, mierne vylepšené má byť aj logo.

K zmenám príde aj v editore článkov, jednoduchšie sa majú pridávať tabuľky a odkazy.

Súčasný dizajn Wikipedie, kliknite pre zväčšenie

Nový dizajn bude pre všetkých užívateľov nasadený od 5. apríla na Wikimedia Commons. Ak sa nevyskytnú neočakávané problémy v druhej polovici apríla bude nový dizajn nasadený na anglickej Wikipedii a následne aj na ostatných jazykových verziách. Užívatelia, ktorým nový dizajn z rozličných dôvodov nevyhovuje, si budú môcť po prihlásení zmeniť dizajn na doterajší.

Nový dizajn Wikipedie, kliknite pre zväčšenie


Prihlásení užívatelia majú možnosť vyskúšať si nový dizajn už dlhšiu dobu zapojením sa do beta testu, ktotokoľvek si môže nový dizajn odskúšať aj pridaním parametra useskin=vector do URL článku.

5 thoughts on “Wikipedia : od apríla s novým dizajnom

  1. hm….zišiel by sa už nejaký nový dizajn :D a zaujímavé, že práve piateho apríla mám narodky, takže ten nový dizajn bude ak narodeninový darček .D

  2. no konečne už to bude vyzerať tak jak to má :) už sa na to veľmi tešíííííííííííííím :P:P:P

  3. gahaa, tak ty už ani nechceš iný darček na narodeniny, však? možno, že som hlúpa, ale nevidím veľký rozdiel medzi starým a novým dizájnom :o

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *