Android a komunikacia? Nič jednoduchšie :-)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 6 mesiacmi 29 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

viberVy máte mobil, priatelia majú mobil, aj všetci ostatní okolo vás majú mobil. Sú v nich rôzne  operačné systémy. My sa dnes budeme venovať Androidu.

Mám pre vás jednu výbornú a pomerne jednoduchú aj užívateľsky príjemnú aplikáciu. Volá sa Viber a slúži na komunikáciu medzi užívateľmi s mobilom alebo tabletom. Potrebuje pripojenie na internet a je jej jedno či sa zavesí na wifi alebo jej ponúknete mobilné dáta.

viberandroid

Stiahnite si ju na Google Play, jednoducho nainštalujte a ideme na to. Budete potrebovať overiť telefón v aplikácii ale to sa robí jednoducho cez sms. Aplikácia vám ju odošle a v mnohých prípadoch ju netreba ani zadávať lebo ako príde keď tak si ju sama načíta a  máte to z krku :-) Môžete si nastaviť svoje meno niečo ako nick v komunikácii a dokonca aj svojho avatara k profilu. Kontakty si nastavte radšej len tak, že sa vám spárujú len s tými čo používajú Viber aby ste v tom nemali zbytočný chaos. Môžete si ich však nastaviť aj tak, že ich budete vidieť úplne všetky čo máte v zozname. Mne to príde dosť zbytočné tak to mám len spárované.

ViberwelkomeĎalej si treba nastaviť všetko čo sa týka zvukov a zobrazovania aby vás to zbytočne neobťažovalo prípadne nepapalo baterku :-) Urobíme to veľmi jednoducho. Obrazovka aplikácie je pomyselne rozdelená  na 3 časti, vlastne 4 ta posledná je tak trochu ukrytá :-) V  hornej časti nájdete menu s tromi položkami: Viber, All, Favorites – vzťahuje sa to ku kontaktom. Stredná časť ukáže všetko čo máte zapnuté a kde sa práve nachádzate, buď sú to kontakty, správy, nastavenia (k tomu sa za chvíľku vrátime), klávesnica na vytáčanie hovorov – áno cez túto super appku môžete vlastne zadarmo telefonovať :-) len to chce stabilné  pripojenie, a tiež tu nájdeme aj zoznam zmeškaných hovorov. A toto si vieme prepínať v dolnej časti. A ta skrytá časť? Tá je ešte o kúsok nižšie tam je také mini flexibilné menu, ktoré je vždy aktuálne k príslušnej sekcii teda kontaktom, správam, …

Poďme nastavovať nech už môžeme komunikovať :-) V dolnej časti dáme “More” pre tých čo nie sú v angličtine až tak zdatný znamená to viac – niečo ako rozšírené funkcie. Easy to use :-) Tu máme ako vždy zase koooopec možností. Môžeme ukončiť appku, pozvať priateľov rôznymi spôsobmi napr. sms, email, ale aj cez sociálne siete. Tu nájdeme aj podrobnejšie nastavenie našej appky. Nastavíme zvuk, vibrácie, prípadne či má alebo nemá pri novej správe na nás vyskakovať okno na ploche mobilu :-) niekedy to môže byť otravné :-( ale vždy to môžeme práve tu zmeniť :-) a môžme tam nastaviť aj odpovedanie na sms cez Viber v prípade, že sme pripojený v internete :-) no ale z tohto mobilný operátori nebudú moc nadšení :-/ avšak mi ušetríme :-)

A teraz už hor sa do komunikácie s priateľmi a okolitým svetom. Prajem vám veľa zábavy :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *