Asus PadFone 2 – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 9 mesiacmi 7 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Kto ešte nedržal v ruke Asus PadFone 2 aj s jeho PadFone 2 Station bude veľmi milo prekvapený jeho výnimočne ľahkým ale i tenkým prevedením a výkonnou no zároveň flexibilnou stanicou Asus PadFone 2 Station. Telo telefónu sa vám bude veľmi dobre držať v ruke a len ťažko sa vám bude veriť, že vo vnútri sa ukrýva vysoko taktovaný procesor Qualcomm Snapdragon S4 1,5 GHz, ktorý vás podrží snáď v každej pracovnej či zábavnej situácii. Vďaka takémuto procesoru môžete svôj nový nový kúsok používať nielen na flexibilnú prácu alebo aj ako hernú platformu pri cestovaní.

asus-padfone-2

Vzhľadom k tomu, že batéria je vysokokapacitná a jej výdrž vám ponúka výnimočne dlhú dobu hovoru a to až 16 hodín, a navyše si jej výdrž môžete predlžíť až o takmer neuveriteľných 36 hodín využitím prídavnej batérie v PadFone 2 Station. Váš nový kúsok od spoločnosti Asus vám tu ponúka 13 Mpx fotoaparát s výbornou svetelnosťou a shopnosťou spraviť až 6 snímok za sekundu, čím sa pomaličky ale isto blížime ku lepším fotoaparátom. Vieme tu nahrať plynulé HD video, ktoré poteší v zimných mesiacoh nič nerobia ako príjemná spomienka na leto a na blbnutie s priateľmi či rodinnou :-) Pre uloženie svojich dát máme k dispozícii 2 GB vnútronej pamäte plus ďalších 64 GB priestoru na tzv. disku.

Na obrazovke s technológiou Super IPS neostane nič ukryté, všetko uvidíte jasne a zreteľne bez pochyby straty farieb či kvality. Pýši sa aj sklom Corning Glass, ktoré je odolné proti poškriabaniu, a dokonca čo je ja oceňujem pomerne vysoko je úprava proti zanechávaniu odtlačkou a vysoký jas, čím máme zabezpečenú veľmi kvalitnú čitateľnosť a i na priamom svetle. Rozmer displaya telefónu je 4,7“ s 1280 * 720 bodov rozlíšnia a s pripojením k stanici si dispaly zväčšíme na 10,1“ a pri rovnakom rozlíšení.

Ďalšia nie menej užitočná vec, ktorú nájdete priamo v telefóne je komunikácia štandardom NFC, ktorý je možné využiť aj ako peňaženku.

Asus_padfon2

Tento nový kúsok od spoločnosti Asus je rovnako ako jeho starší brat stvorený pre vloženie do PadFone 2 Station, čím dosiahneme tablet s väčším a komfortnejším displayom. Toto využime hlavne na prezentáciu videií či fotiek pre svoju rodinu či priateľov alebo aj ako prezentáciu na malej firemnej porade kde je možné pohodlne čítať aj dokumenty, prípadne aj dáta z tabuliek. Keďže či už telefon alebo stanica využíva technológiu Sonic Master dosiahnete tým dokonalý zvuk s vyššou čistotou a hlasitosťou. Spoločnosť Waves sa postarala o ich zvukové vyladenie k dokonalosti.

Spoločnosť asus použila už veľmi známy a dobre osvedčený operačný systém Android 4.1 Jelly Bean. Samozrejme nemôžu tu chýbaj aj podpory pripojenia s okolitým svetom a na to môžeme využiť tiež veľmi známe technické parametre ako sú WiFi 802.11a/b/g/n a klasický BlueTooth na prenášanie dát na počítač, tablet alebo vzájomnú výmenu dát medzi dvomi mobilnými zariadeniami.

Myslím, že tento kúsok sa spoločnosti Asus dosť vydaril a tak mám dôvod vám ho odporučiť, nakoľko si tu prídu na svoje či už pracanti alebo aj cestovateľský hráči.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *