Tablet záhadným menom TRACER OVO LITE GT 

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 7 mesiacmi 13 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Volala mi kamarátka, že jej malá dcérka (7r) si našetrila na tablet, obstarali ho asi za necelých 70 eur. (Neskôr som ho hľadala na internete a dá sa kúpiť aj o 20 eur lacnejšie) Do telefónu som počula svoj vlastný hlas povedať „To čo za šunku ste jej kúpili.“ A vzápätí na to znel zase môj hlas: “Ale samozrejme, že ti pomôžem to nastaviť. Zastavím sa zajtra“. Zatiaľ som to taktne volala len „to“. A tak prešiel deň a zastavila som sa za kamoškou pozrieť čo je to zač. Jej dcéra sa z neho dosť tešila tak si vravím, že to dieťa jednoducho nemôžem sklamať.

Vzala som ten kúsok, o ktorom som si myslela, že to bude totálny brak do ruky ale bola som milo prekvapená. Bežal na androide 4.0 to bolo hneď prvé plus, ktoré ma doslova posadilo na stoličku. S procesrom 1.1 GHz a 512 MB flash DDR RAM síce veľa vody nenamútite ale aj tak ma to prekvapilo. Bežal úplne hladko a vôbec neprekážal ani jeho len 7“ display, ktorý ponúkal krásne živé farby a prekvapivo výborný obraz.

tracer-ovo-lite-gt

Nesie skoro akoby až vznešený názov OVO Tracer Lite GT, ktorý som dovtedy nikdy predtým nepočula. Obsahuje len prednú kameru, ktorá je veľmi slabá (0,3Mpx) avšak postačuje na pohodlný videohovor. Príjemne na to malé stvorenie z rady tabletov prekvapí 4GB flash pamäte, nehovoriac o tom, že tu nájdete aj slot pre micro SD kartu a výstup na mini HDMI a aj konektor na micro USB – podporuje externé 3G modemy. Samozrejme keď už som bola úplne šokovaná jeho vybavením neprekvapilo ma, že obsahuje aj minijack pre slúchadlový výstup.

Pri jeho parametroch rozlíšenie 800*480 nebolo vôbec prekážkou. Dotykový display reagoval pomerne rýchlo a bezchybne. V zmysle „som malý ale šikovný“ mi tu chýbalo asi už len GPS. To malé dievča to však chcelo prevažne používať ako hernú platformu a na tieto účely to stačí. Keďže OS je tam už spominaný android bol tam predištalovaný Obchod play od spoločnosti Google, kde máte dve možnosti ako sťahovať aplikácie. Buď si vytvoríte nový účet ak ešte nemáte, alebo použijete nejaký existujúci. A potom už len jednoducho vyhľadáte čo potrebujete a presne ako v akomokoľvek smartphone dáte nainštalovať a môžete začať používať.
K ďalšiemu prekvapeniu tu nájdeme aj Bluetoothbrak a samozrejme nechýba ani WiFi 802.11 a / b / g. Príjemné rozmery 19 * 17 *2 cm a jeho váha len 190 g vás hravo naklonia na svoju stranu v prípade ak máte problém sa úplne a 100 percentne rozhodnúť.

Úprimne na nejakú vážnu prácu to moc nieje ale ak niekto nemá smartphone a chce radšej lacný tablet, na občasné hranie a pripojenie sa k internetu a prípadne skypovanie s kamošmi tak je to takmer ideálne riešnie pri pomere dobrá cena vs. výkon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *