Tlačiaren HP Officejet Pro 251dw (CV136A) – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 7 mesiacmi 8 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Osobne mám veľmi v obľube „hračky“ od spoločnosti HP. Tlačiarne ma ešte nikdy nesklamali. (klopem si na čelo – pre istotu) Tento nový kúsok z dielne spoločnosti HP je pomerne rýchly a ľahko ovládateľný aj pre laika. Veď posúďte sami. Rýchlosť čiernobielej tlače (skôr teda čiernej ako bielej ) porovnateľné s laserovými tlačiarňami je až 20 stra. za minútu. V režime koncept je to ešte o 5 strán za minútu viac. Samozrejeme nieje to tak od začiatku, treba ju trochu nastaviť a vytlačiť nutné prvé strany a potom už sa môžete venovať len práci či zábave.

Pri tlači vo farbe vás milo prekvapí zrovnateľná rýchlosť s laserovými tlačiarňami kedy HP Officejet Pro 251dw tlačí rýchlosťou až 15strán za minútu a pri nastavení tlače na koncept je to ešte o 10 strán za minútu viac. Samozrejme tieto hodnoty dosiahnete taktiež až po vytlačení nutného počtu strán ako testovacích alebo im môžeme hovoriť zahrievacie.

Tlačiaren HP Officejet Pro 251dw (CV136A)

Kvalite tlače pri čiernobielom nastavení čo využite hlavne pre dokumenty alebo práce do školy, prípadne len také bežné poznámky vás prekvapí pri rozlíšení 1200 * 1200 dpi a vstupnom rozlíšení 600 *600 dpi. Mesačne takto môžete vytlačiť az 30000 strán formátu A4.

Keďže ani svet či život nie je len čiernobiely, poďme sa pozrieť na kvalitu tlače pri farebnom nastavení kedy už si môžete tlačiť aj rodinné fotky alebo fotky zo zaujímavej akcie s priateľmi, prípadne aj tie menej zábavné práce do školy. Optimalizované rozlíšenie tak ako pri čiernobielej tlači 1200 * 1200 dpi a vstupné rozlíšenie 600 * 600 dip.

Priamo na tlačiarni nájdete aj display 10,92 cm veľký, samozrejme už používame moderné technológie tak je dotykový, farebný a grafický. Rýchlosť procesoru tlačiarne je 480 MHz čo poteší pri bežnej práci. Využíva len 4 tlačové kazety a to farby: čierna, azurová, purpurová a žltá.

Možnosť použitia náhradných kaziet je nasladevná:

Čierna atramentová kazeta HP Officejet 950 (cca 1 000 stran)

Azurová atramentová kazeta Officejet HP 951 (cca 700 stran)

Purpurová atramentová kazeta Officejet HP 951 (cca 700 stran)

Žlutá atramentová kazeta Officejet HP 951 (cca 700 stran)

Černá atramentová kazeta Officejet HP 950XL (cca 2 300 stran)

Azurová atramentová kazeta Officejet HP 951XL (cca 1 500 stran)

Purpurová atramentová kazeta Officejet HP 951XL (cca 1 500 stran)

Žlutá atramentová kazeta Officejet HP 951XL (cca 1 500 stran)

Tlačiareň podporuje jazyky – HP PCL5c, HP PCL6, nativná tlač PDF, emulália HP Postscript úroveň 3.

Tlačiareň môžeme pripojiť pomocou technologie HP ePrint a môžeme tlačiť aj tzv. mobilne pomocou P ePrint, mobilnej aplikácie HP ePrint, Google Cloud Print, HP ePrint Wireless Direct, Apple AirPrint™

(HP ePrint vyžaduje pripojenie tlačiarne k internetu a registráciu účtu pre webové služby HP. Doba ttlače sa môže líšiť. Zoznam podporovaných typov dokumentov a obrázkov pre funkciu HP ePrint nájdete na hp.com/go/eprintcenter. AirPrint™ a logo AirPrint sú registrované ochranné známky spoločnosti Apple® Inc. v USA a %dalších štátoch. Funkcia AirPrint vyžaduje pripojenie tlačiarne ku sieti ako zariadenia Apple. Výkon bezdrôtového pripojenia je závislý na fyzickom prostredí a vzdialenosti od prístupového bodu. Ďalšie riešenia pripojenia nájdete aj na hp.com/go/mobile-printing-solutions.)

Tlačiaren HP Officejet Pro 251dw (CV136A)_1

Samozrejme tlačerň je možné propojiť aj klasicky ako sa vraví „po starom“ a využijeme na to jeden vysokorychlostný hostiteľský port USB 2.0, prípadne jeden vysokorychlostný port USB 2.0 zariadenia, alebo jeden sieťový port Ethernet 10/100 Base-TX. A ešte nám ostatnú k dispozícii dve možnosti a to Stanica s rozhraním 802.11 b/g/n alebo druhá možnosť prístupový bod 802.11 b/g.

Minimálne požiadavky na operačný systém vás až tak veľmi neprekvapia. Ide veľmi z dobou dopredu. Windows 8, Windows 7: 32bitový (x86) alebo 64bitový (x64) procesor 1 GHz, 2 GB voľného miesta na pevnom disku, Internet Explorer, mechanika CD-ROM/DVD alebo pripojenie k internetu, port USB. Windows Vista: 32bitový (x86) alebo 64bitový (x64) procesor 800 MHz, 2 GB voľného miesta na pevnom disku, Internet Explorer, mechanika CD-ROM/DVD alebo pripojenie k internetu, port USB. Samozrejme aj užívatelia ešte starých XPéčok si prídu na svoje: Windows XP SP3 (len 32bitová verzia): Procesor Intel® Pentium® II, Celeron® alebo procesor kompatibilný s frekvenciou 233 MHz, 750 MB voľného miesta na pevnom disku, Internet Explorer 6, mechanika CD-ROM/DVD alebo pripojenie do internetu, port USB. Mysleli ste si, že výrobcovia zabudli pri tejto tlačiarni, že máme aj užívateľov tzv. „mekáčov“ tak to teda nie. Výrobcovia mysleli aj na vás milý priaznivci Macintoshov a tu máme pre vás paramatre: Mac OS X v10.6, OS X Lion , OS X Mountain Lion: Procesor Intel® Core, 1GB voľného miesta na pevnom disku, mechanika CD-ROM/DVD alebo pripojenie do internetu, port USB. Kto si tu nenašiel svoj stroj, výrobca ponúka viac informáci tu hplipopensource.com/hplip-web/index.html.

Z praktického hľadiska nám táto tlačiareň ponúka vstupný zásobník na 250 listov papiera v kombinácii s výstupným zásobníkom na 150 listov papiera. Takže ako sami vidíte nemusíte ani tak príliš často papier dopĺňať a ani tak často odkladať vytlačené listy pri tlači rozsiahlejších dokumentov. Tlačiareň ponúka samozrejme aj duplexnú tlač čo využijete najmä pri tlačení rôžnych príručiek a mnohostranných dokumentov. Môžete tu tlačiť aj obálky a vstupná kapacita priestoru je až na 30 kusov. Je možné tlačiť bez okrajov čo je zase vhodné pri tlači rôznych letákov.

Pozrime sa spolu ešte na pár technických detailov. Vstupné napájanie 100 až 240 V, sportreba energie 38,58 W (max.), 4,71 W (pohotovostný režim), 1,27 W (režim spánku); 0,13 W (vypnutá); Typická spotreba energie: 0,28 kWh/týždeň. Rozsah prevádzkovej teploty 5 – 40°C, rozsah prevádzkovej vlhkosti – relatívna vlhkosť 20 až 80%

Rozmery 494š * 460h * 238v všetky údaje sú v mm. Hmotnosť 8,8kg a hmotnosť balenia 10,7kg to bude aj s krabicou a všetkým čo vám tam pribalia vo výrobe :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *