MacBook Pro ten ale je … :-)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 6 mesiacmi 29 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Keď sa povie Apple väčšina ľudí reaguje wau čo majú nové :-) Mňa tiež zaujímajú ich produkty a tak som si bola jedného krásneho dňa obchytať MacBook Pro a už rovno ten s najlepšími parametrami čo je teraz na trhu :-)

macbookproJe krásny, biely mohlo by sa dať, že tá farba je taká trblietavo perleťová, ale tento dojem vytvára jeho číry retina display, ktorý má tak nádherné farby, že máte pocit akoby ste boli jeho súčasťou.

Bojíte sa, že tak krásneho, užitočného a zároveň nie príliš lacného pomocníka vás zbavia vaše ratolesti alebo domáci miláčikovia jediným zakopnutím o napájací kábel? STOP. Zabudnite na takéto myšlienky. Spoločnosť Apple vymyslela úplne úžasnú aj keď až banálne jednoduchú vec.  Na ľavej strane je zasunutý elektrický napájací kábel. Staré a obyčajné však? Ale. Apple to spravili na magnet. Takže v prípade potiahnutia vám vášho nového „miláčika“ nikto nezhodí pretože len vypojí kábel. Šikovné však? :-)

A viete čo je super? Technológia flash predsa. To nieje ako kedysi analógový internet, že ste klikli na “webku” a išli ste si spraviť kávu či čaj kým sa stránka načítala :-D tuto kliknete na program, ktorý chcete otvoriť a už je tam na obrazovke a vy ostanete so zatajeným dychom pozerať, že wau to tak rýchlo :-) tak idem pracovať :-)macbookpro1

Ak ste boli doteraz klasickým užívateľom PC alebo notebookov s OS Windows prípadne Linux alebo iným zabudnite prosím na obyčajné veci ako je myška a touchpad :-) Nie nebojte sa aj tu máme takéto možnosti aj keď mne by už vyhovovalo zadávanie aspoň niektorých príkazov hlasom a tak by som mohla robiť úplne niečo iné napr. piecť koláč pre priateľov, ktorí majú prísť na návštevu :-D Koláč nekoláč aj tu nájdeme touchpad, ale nenájdeme tu už tie klasické dve tlačidlá, z ktorých jedno potvrdzovalo príkazy a druhé vyvolávalo menu :-) Tento touchpad sa ovláda rôzne vami predprogramovanými a prispôsobenými jedno, dvoj, troj prstovými “príkazmi” resp. pohladkaniami:-) Mne to pripomína Iphone s obrovským displayom pretoze je aj dotykový a zvačšovanie funguje na tom istom princípe ako na dotykovom displayi t.z. roztiahnutím dvoch prstov od seba zvačšujete objekty alebo stihnutím k sebe ich naopak zmenšujete.

macbookpro2Som užívateľ “okien” ale ľahko by som si zvykla aj na toto intuitívne ovládanie aplikácií a funkcií od applu :-) Všetko mi príde detsky jednoduché ale len v prípade ak dokážem aspoň na chvíľku zabudnúť na “okná” :-) Sem tam sa dotknete obrazovky, sem tam kliknete na touchpad a hned máte po ruke všetky aplikácie potrebné pre váš biznis či súkromie.

Čo ak vám náhodou padne systém ako sa to stáva u okien? Nemám preverené osobne ale vraj to nepadá :-) a keď aj áno máte svoje dáta zálohované na vzdialenom serveri alebo na svojom routri samozrejme od spoločnosti Apple (tomuto produktu venujem samostatný článok) a tak máte dáta prístupné takmer na jedno kliknutie a o nič ste neprišli.

Výborná vlastnosť tohto produktu čo ocenia hlavne pracujúci z postele a gaučov je odvetranie smerom cez klávesnicu a tak odpadá potrebná chladiaca podložka a ani naša pokožka netrpí (ja som si jedným starším noťasom popálila nohu :-( )

macbookpro3

Samozrejme je toho viac ako napr.: 15,4 palcový display, až 16GB RAM, úžasnú nadupanú grafiku NVIDIA GeForce GT 650M s 1 GB pamäte, rozlíšenie displaya až 2 880 x 1 800 s 220 pixlami na palec a s podporou pre milióny farieb, až 2,7 GHz, štvorjadrový procesor Inter Core i7, úložný priestor na 512 GB, a rozmery hovoria samé za seba: Výška: 1,8 cm (ultra tenký), Šírka: 35,89 cm, Hĺbka: 24,71 cm, Hmotnosť: 2,02 kg2 (ľahučký), samozrejme nechýba tu ani WiFi, bluethoot a iné vymoženosti…

Už len ostáva vybrať či chcete menší 13 palcový alebo väčší 15 palcový display a  môžete začať pracovať, hrať sa, no jednoducho používať svoj  “mac” na čokoľvek :-) pretože spoločnosť Apple ho vyrobila práve pre vás :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *