Testovaná Nokia E6

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 6 mesiacmi 29 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Poteším asi hlavne milovníkov BlackBerry, pretože telefón na prvý pohľad svojim designom pripomína práve tento kúsok :-) Avšak funkciami ako sa presvedčíte pri bližsom preskúmaní je to typická nokia s jedným veľkým plusom pre fanúšikov dotykových displayov. Ak nemáte radi dotykový display a na dnešnom trhu máte už problém vybrať si niečo s hardwarovou klávesnicou tak toto je presne to čo by mohlo uspokojiť vaše požiadavky po technickej stránke.

Má krásny 8mb pixelový foťák. Operačný systém je tam síce stále symbian, ale to neprekáža rýchlemu chodu tohoto takmer designerského kúsku od spoločnosti Nokia. Veď uznajte hardwarová qwerty klávesnica s 680MhZ procesorom, už vyššie spomínaný 8mb pixelový fotoaparát – led blesk, niečo mále cez 130g – ľahučký takmer ako pierko :-) , dotykový display pre pohodlnejšie ovládanie čo ocenia hlavne fanúšikovia sociálnych sietí a častého surfovania po internete, od nokie už klasika wifi, bluetooth a kábel microUSB pre rýchle presúvanie fotie a iných užitočných a potrebných dát, sms, mms, email, ale aj rss. Samozrejme máme k dispozícii aj 8GB pamäti, ktorý si môže rozšíriť pamäťovou kartou o ďalšie miesto až do 32GB.nokiaE6

Pozrime sa teraz bližšie na užívateľské vymoženosti :-) Nový telefón vybalíme z krabičky kde nájdeme k nemu samozrejme aj nabíjačku ešte však klasickú nie USBéčkovú ako sme si už možno mnohí zvykli pri nových tipoch telefónov. Ďalej tu nájdeme návod, USB kábel, a káblikovú handsfree sadu, ktorá nám slúži aj na počúvanie našej obľúbenej hudby.

Vybalíme baterku otvoríme zadný kryt telefónu, vložíme vpravo hore SIM kartu z našim obľúbeným alebo nanúteným :-) operátorom, založíme baterku, zacvakneme kryt. Otočíme telefón klávesnicou a displayom k sebe a vpravo hore na vrchnej časti nájdeme malé tlačidlo, ktoré zatlačíme a takýmto spôsobom spustíme našu novú “kamošku” :-) Už podľa notoricky známej melódie pri spustení vieme že sme staličili správne tlačidlo :-D Zadáme PIN kod pridelený operátorom alebo nami zmenený ak sme vybrali z iného telefónu.

Hardwarová klávesnica sa používa už po starom klasické zatláčanie kláves. Rozdiel je v tom, že je plnohodnotná čiže nemusíte “mačkať” jednu klávesu viac krát aby ste napísali iné písmeno. Dotykový display to je pri tomto telefóne luxus, na ktorý si rýchlo zvyknete :-) Dotykom si nájdete appku, ktorú chcete spustiť a taktiež sa po displayi mlôžete pohybovať tzv. štvorstranným smerovačom, ktorý nájdete umiestnený tesne pod displayom. Tí čo prechádzate z nokie na tento novší kúsok už poznáte potvrdzovanie v strede.

Viac netreba prezrádzať :-) Každý nový užívateľ si nájdete v tomto telefóne to čo potrebuje a nastaví si ho podľa svojej potreby.

Prajem vám pohodovú prácu a veľa zábavy :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *