Tlačová správa : Ako fajčiť zdravšie a časom úplne prestať .

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 11 rokmi 2 mesiacmi 19 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

E-cigareta je náhrada klasickej cigarety pre fajčiarov a pomôcka pre tých, ktorí chcú fajčenie obmedziť. Elektronická cigareta podobne ako klasická cigareta obsahuje nikotín, ale vdychovaná para neobsahuje decht, oxid uhoľnatý a iné škodlivé látky. Množstvo inhalovaného nikotínu je v elektronických cigaretách voliteľné. Postupne by ste si mali znižovať koncentráciu nikotínu vo vašich e-liquid náplniach. S pomocou elektronickej cigarety si zachováte Váš fajčiarsky rituál.

Elektronická cigareta je pomôcka aj pre vaše okolia a peňaženku. Fajčením e-cigarety môžu Vaše byť vaše náklady až 5x nižšie! Vaše okolie nebudete obťažovať pasívnym fajčením ani nepríjemným zápachom. Vaše e-fajčenie si môžete vychutnať v aute, v dome, v spálni, v kancelárii.

joyetech-ego-c

Hlavné výhody ktoré ponúka elektronická cigareta:

  • Náklady na fajčenie klesnú až 5x nižšie oproti klasickým cigaretám.
  • E-cigareta – neobsahuje decht,rakovinotvorné látky, oxid uhoľnatý a mnoho ďalších škodlivých látok.
  • Nepáchne Vám oblečenie, zuby a fúzy – fajčíte bez zápachu.
  • Nežltnú nechty, zuby, atď.
  • Žiadne pasívne fajčenie pre vašich blízkych.
  • Na výber množstvo príchutí (ovocné a tabakové).
  • Fajčenie na miestach kde je to inak zakázané.
  • Možnosť odnaučiť sa fajčiť nenásilným spôsobom.

Z čoho sa skladá elektronická cigareta:

Batéria – napája žhaviacu jednotku (atomizér). Zvyčajne 650, 900, 1100, 1300 mAh. Li-ion – netrpí pamäťovým efektom. Pri kompletnej sade sa zvyčajne dodávajú 2 batérie aj s nabíjačkou do zásuvky a USB.

Cartridge – náplň elektronickej cigarety. Je to v podstate zásobník do ktorého nalejete tekutinu, ktorú fajčíte, teda e-liquid.

Atomizér – srdce každej e-cigarety. Je to zariadenie, slúžiace na zmenu kvapaliny na paru, ktorú potom vdychujete. Životnosť atomizéru je cca 1-3 mesiace, záleží na používaní a údržbe.

Cartomizér – je zjednodušene povedané atomizér s náplňou v jednom. Výhodou tohto riešenia je, že každá nová náplň je dodaní s novým atomizérom a odpadá tak starosť o jeho údržbu a výmenu.

E-liquid – tekutina ktorú inhalujete a napĺňate ju do cartomizérov alebo cartridgov. Obsahuje látky ako Propylenglycol (PG), nebo Vegetable Glycerin (VG), ktoré slúžia k tvorbu dymu. Tieto látky sa bežne používajú v potravinárstve. E-liquid náplne spĺ§ajú rôzne certifikáty o zdravotnej nezávadnosti.

Clearomizér – je vylepšený cartomizér. Nepoužívajú savý materiál, ale sústavu knôtov. Pomocou ktorej sa dostáva e-liquid k odparovacej špirálke. Nový clearomizér obsahuje vždy nový atomizér.

Elektronická cigareta Vám môže poslúžiť ako pomôcka pri odvykaní od fajčenia. Postupným znižovaním dávok nikotínu v e-liquid náplniach, sa nenásilnou formou môžete zbaviť závislosti na nikotíne. Mnohý fajčiari prešli až na fajčenie bez nikotínu a následne prestali používať aj e-cigarety.