Tlačiareň Cricut Explore – nielen tlačí

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 5 mesiacmi 13 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Keď som videla toto tak som si povedala normálne, že: “Sánka dole šéfe”. Skoro by som bola ochotná vám garantovať, že také niečo ste ešte nevideli. Lenže ja neviem kde chodíte, s kým sa stretávate a informatický svet je tak rýchly, že si netrúfam povedať či ste to už nestretli. Volám to zámerne “to” lebo mi to príde ako keby to nebolo ani z našej planéty. Úplne ma to uchvátilo.

Tlačiareň Cricut Explore. Tým čo sú v jazykoch zdatnejší si všimli ten malý náznak už v názve samotnej tlačiarne. Cricut Explore totiž namiesto plastu, ktorý je využívaný pri 3D tlačiarňach používa obyčajný papier, ale robí s ním neskutočné veci, úplne iné ako ste zvyknutý pri vašej domácej tlačiarni. Tu prišlo to moje wav. :-) Na tlačovej hlave má okrem trysiek, ktoré sa tam štandardne nachádzajú aj malú čepeľ. Asi každý z váš už videl orezávač. Tak si to predstavte ako mini orezávač, ktorý sa nachádza na tejto tlačovej hlave.

Circut Explore_1

V tomto novom modeli má neskutočné skoro až nadpozemské využitie. Kým v staršej verzii sa využívala táto čepeľ len na odstrihnutie papiera na požadovaný formát, tu si prídu aj umelci na svoje. Do papiera totiž môžete robiť hotové umelecké diela tak ako ste to videli a možno aj skúšali s rezacím plotrom. Tlačenie sa stáva zábavou a hrou. Vystrihnete ňou ľubovoľný vzor do papiera. Len si to predstavte chystáte oslavu, párty alebo svadbu či inú udalosť a vaše pozvánky a menovky na stôl budú jedinečné, krásne, úžasné, fantastické a pritom profesionálne.

Ak máte pocit, že nieste dostatočne kreatívny a myslíte si, že táto tlačiareň vám teda nemá čo ponúknuť okrem klasického tlačenia ubezpečujem vás, že ste na omyle. Súčaťou tlačiarne je totiž aj prístup k databáze kde nájdete viac ako 50 tisíc rôznych designov a obrázkov na vystrihnutie. Má to však taký malý háčik. Nič nieje zadarmo. Avšak cena je prijateľná. Jednotlivé výtvory stoja 0,99 USD čo je na eurá ešte menej :-) alebo môžete využiť mesačné predplatné do databázy za 10 dolárov.

Circut Explore_2

Rezacia čepeľ je vyrobená z nemeckého karbidu a teda o kvalite a tvrdosti vôbec netreba pochybovať. Vystrihne v podstate čokoľvek z papiera do maximálnej veľkosti formátu A4. Novinkou oproti starším modelom je super vec. Môžete si namiesto čepele do tlačovej hlavy umiestniť zvýrazňovač a nechať si svoje dielo nakresliť namiesto jeho vyrezania. Svojich priateľov potom môžete ľahko nachytať na výrazné zlepšenie svojho kresliaceho talentu lebo to bude vyzerať ako keby ste to nakreslili vy sami. Je to úžasný trik ak ste v kreslení nie až tak doma :-)

Nová tlačiareň by sa mala čoskoro objaviť na americkom trhu a potom už treba len počkať kým príde na európsky trh alebo si ju jednoducho nechajte poslať či priviesť z Ameriky. Cena bude prijateľná. Mala by sa pohybovať niekde okolo 299 dolárov.

Ja ju rozhodne chcem. Taký skvelý kúsok sa mi doma hodí. A čo vy. Ako to vidíte?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *