Apple iPad mini s Wi-Fi 16GB

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 4 mesiacmi 17 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Chcete výborné produkty od spoločnosti Apple ale zdajú sa vám drahé. Môj názor je, že je to je vec pohľadu. Ľudia sa stále snažia kupovať lacné veci lebo je nižia cena. Áno chápem, že nemáte veľa peňazí. Ale ste skutočne tak bohatý aby ste kupovali lacné veci? Lacná vec nech je to čokoľvek vás v konečnom dôsledku stojí viac ako niečo drahšie ale kvalitnejšie o nič ochudobnené … Mohla by som to tu rozoberať, je to na dlho. To čo je teraz dôlezižé je, že aj vy máte možnosť kúpiť si pomerne lacnú vec od spoločnosti Apple. Je to Apple iPad mini. A samozrejme tento produkt netrpí nejakým trápny ochudobnením ako je to napr. pri autách a ich znižovaní ceny.

appleIpadMini_1

Je biely alebo čierny alebo si ho dajte do obalu akejkoľvek farby a bude taký ako si ho prajete mať. Má logo nahryznutého jablka čo naznačuje prestížnu značku. Kamaráti na vás budú konečne pozerať ako na rovnocenného … pomyslíte si. A máte pravdu z časti samozrejme :) veď život nieje len o takýchto elektronických hračkách ale uľahčujú nám jeho fungovanie.

Krásny lesklý display s rozlíšením 1 024 x 600 s webkamerou a integrovaným mikrofónom. Takže pustime si skype alebo inú app a poďme zavolať priateľom, s ktorými momentálne nemôžeme byť osobne. Pripojíme sa cez wi-fi 802.11 a/b/g/n. Ach nemáme k dispozícii wi-fi? Nevadí zavolajme im normálne ako cez telefón veď možno máte práve jeden z tých “výhodných” paušálov, ktorý vás síce stojí o trochu viac ale zase môžete volať do odpadnutia :-) A aby sme nehučali na celú ulicu dajme si diskrétne káblikovú handsfree sadu a pokojne kultúrne telefonujme, máme tu totiž na to sláchadlový konektor.

appleIpadMini_2

Operačný systém je tu ako v každom zariadení od spoločnosti Apple a to IOS. Takže ak už vlastníte  niečo od Apple tak ovládanie bude pre vás veľmi intuitívne ale to je pri všetkých zariadeniach od spoločnosti Apple. Všetko nastavíte pohodne cez váš notebook či stolný počítač a ako už je výhodou Apple máte jeden účet a keď používate iCloud tak máte prístup zo všetkých zariadení ku všetkým svojim dátam. Baterka vydrží až 10h takže sa môžete hrať či pracovať, sťahovať emaili, telefonovať, surfovať alebo fotiť a pozerať videá, jednoducho čo len chcete a to celých 10h. Neviem vydržíte to tak dlho? :-)

appleIpadMini

Nieje tu čítačka kariet čo je trochu na zlosť pri prenášaní súborov ale tak môžete si ho napojiť priamo na počítač a presypať dáta takto alebo si to spravte cez iCloud prípadne cez Dropbox ak to používate. Je to vcelku praktické lebo nenosíte žiadny iný komponent zvlášť k svojmu tabletu. A miesto na uloženie 16GB je tiež postačujúce takže ani nemusíme tak často robiť miesto na ukladanie dát.

Na záver poviem len: No nekúp to keď je to také dobré :-) Prajem veľa zábavy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *