iWatch od Apple

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 5 mesiacmi 2 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Značka Apple konkurenciou svetovo zatracovaná, fanúšikmi uznávaná ba až vyzdvihovaná na informatický piedestál. V každom prípade už to nieje len projekt, sen či ilúzia už je to realita. Apple v spolupráci s Intelom prišiel na trh s úplnou novinkou a to hodinkami nazvanými iWatch.

Celkom logicky si hodinky výborne rozumejú s iOS, ktorý by mal dovoliť používať hlasovú asistentku Siri pre zobrazenie vybraných informácií a podobne. Display o veľkosti 1,5“ by mal používať technológie, ktoré šetria batériu a tak by vám baterka mala vydržať 4-5dní čo je na elektronické hodinky celkom slušné. Mám skúsenosť s hodinkami Garmin tak viem o čom hovorím.

O spolupráci Applu a Intelu sa viedli rozhovory už pri výrobe špecializovaných čipov. Možno práve hodinky obom nájdu cestu k sebe a budú spolupracovať aj na ďalších zaujmavých projektoch.

iwatch05

Hodinky by mali spolupracovať bezdrôtovo cez Bluetooth 4tej generácie, ktorý taktiež šetrí energiu ako display.

Apple by mal pri hodinkách využiť aj novú technológiu spoločnosti Corning, ktorá je známa produkciou odolného skla Gorilla Glass. Tá dokáže vytvoriť ohybné alebo zakrivené sklo technológiou zvanou Willow Glass.

Na svete je aj niekoľko konceptov ako by mohli hodinky vyzerať. Možno sa Apple nechá inšpirovať.

iwatch04

Na hodinkách by mali teda „bežať“ funkcie ako wi-fi, bluetooth, predpoveď počasia, … Pamäť by mala byť 32GB čo je dosť veľa na takú mini hračku, zabudovaný LCD projektor a nemala by chýbať anim kamera na hovory cez službu Face Time. Samozrejmosťou má byť možnosť bezdrôtovo spárovať iWatch s jeho staršími „bratmi“ iPhonom alebo iPadom.

Už stačí len počkať nech sa dostanú na Slovenský trh a môžete sa pochváliť kamarátom alebo kúpiť ako milý darček svojej láske či niekomu z rodiny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *