Huawei Ascend P6 s podporou 2 SIM – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 3 mesiacmi 17 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Huawei! Obtiažne sa to vyslovuje. Pre mňa to má taký francúzsko- japonský názov. No priznám sa. Nikdy som túto značku nemala v obľube. Ale občas príde aj spoločnosť, ktorú veľmi nemusím s niečim čo sa mi zapáči. Iste sa to stáva aj vám. Dlhodobo striktné nie a zrazu si poviete wav to je kúsok toto chcem a kto to vyrobil. Potom sklamanie aha to týto no neviem to asi nechcem ale potom to príde emócie prebijú rozum a ten úžasný kúsok musí byť jednoducho vo vašich rukách a vašim majetkom :-)

Huawei Ascend P6_1

Spoločnosť Huawei prišla na trh s novinkou s označneím Ascend P6, ktorá ponúka fantastický design a jeden z najtenších tiel mobilu na súčasnom trhu. Bol inšpirovaný staršou verziou P6, ktorú vylepšili a pridali aj podporu pre dve SIM karty. Hrúbka tejto novinky síce narástla z pôvodných 6,18 milimetrov na konečných 6,5 milimetra ale je to len prvou zmenou voči starému už známemu modelu. Druhou zmenu, ktorú ani nieje vidieť je nárast rýchlosti štvorjadrového procesora z pôvodných 1,5GHz na 1,6GHz. V podstate táka drobnosť, ktorá poteší.

 Huawei Ascend P6_2

Avšak tou skutočne najpodstatnejšou zmenou, ktorá oslovila aj mňa samotnú je už vyššie spomínaná podpora dvoch SIM kariet, ktorá si medzi modernými smartfónmi získava stále väčšiu popularitu a obľubu. Ostatné parametre spomeniem pre zopakovanie a pre tých, ktorý starší model nepoznajú resp. s ním ešte nestihli prísť do kontaktu. Rovnaký máme teda 4,7″ HD display, podporu 2GB operačnej pamäte. Všetko si “nasyslíme” na 16GB integrovanú pamäť aj s fotkami čo nafotíme na 8 Mpx integrovanom foťáku. A operačný systém? Isteže Android 4.2.2. s grafickou nadstavbou Emotion UI 2.0.

Žiaľ Huawei Ascend P6 S sa zatiaľ predáva výhradne len na domácom čínskom trhu a či sa objavá u nás to zatiaľ nevieme ale vieme cenu a tá je v prepočte na eurá 330. Avšak stále platí čo je v číne akoby doma bolo takže šup na internet a kto ho chce mať vie si ho zabezpečiť. :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *