Pantech Vega Iron – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 2 mesiacmi 22 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Verte či neverte tento telefón som prvý krát videla keď som bola na potulkách po svete a objavila som sa v jednom hoteli v Rakúsku. Bolo tam akurát ubytovaných kopec kórejcov. A polovica mala samsungy, druha polovica iphony a 2-3 ľudia mali nejaký Pantech. Vravela som si čo to je? Ešte som o tejto spoločnosti poriadne ani nepočula. To musí byť celkom dobré keď to majú títo pokrokový ľudkovia. A tak som sa mu pozrela na “zúbok” alebo skôr na display :-) Spoločnosť Pantech je na trhu už pomerne dlho, konkrétnejšie od roku 1991 so sídlom v Južnej Kórei, čo vysvetľuje to prečo práve kórejci mali takýto pre mňa neznámy kúsok. A aj na základe týchto skutočností som sa rozhodla predstaviť vám jeden z ich vydarených modelov.

pantech1

Určite ste už minimálne videli HTC One alebo Samsung Galaxy S4 a iste mi dáte za pravdu, že s takými “lopatami” to už by išlo aj sneh odhadzovať :-) Tak ale keď uvidíte toto to už je iný level. Display veľký skoro ako samotný telefón. Pantech Vega Iron, kotrý je posledným modelom spoločnosti, ponúka display o veľkosti 5″ čo je skoro neuveriteľné pre fanúšikov veľkých displayou. To je už skoro polovičný tablet. Display však na prekvapenie namiesto pomerne obľúbeného Full HD rozlíšenia ponúka len 1280 *720 pixelov, ale na druhej strane je uložený v rámiku len 2,4 mm hrubom a vďaka nemu si môžeme ako budúci majitelia užívať 5″ display od jedného kraja k druhému kraju.

Samozrejme zase tu máme môj top operačný systém Android 4.1.2 – tzv. Jelly Bean, o ktorého správny chod a štartovania sa postará štvorjadrový procesor Sapdragon 600 s taktovacou frekvenciou 1,7GHz a na pomoc mu vždy príde aj 2GB operačnej pamäte. K dispozícii na ukladanie dát máme integrovanú pamäť s kapacitou 32 GB a nechýba ani slot na microSD kartu. Fotky? Tak tu si držte klobúky vážený tento smartphone schová stredne dobré fotoaparáty. Pretože foťák, ktorý je tu má 13 Mpx a to nieje všetko. Táto novinka má batériu s kapacitou 2150 mAh to už vydrží hučať aj vaša obľúbená hudba dosť dlho. Možno až tak dlho až vám to pôjde na nervy :-) alebo stihnete pozrieť aj nejaký ten filmík.

pantech2

V každom prípade telefón je super má však jednu zásadnú chybu je určený pre kórejský trh a ťažko povedať či sa dostane do európy. Osobne v tom problém nevidím. Máme informačnú dobu a veľa vecí už riešime a objednávame cez internet tak kto má záujem iste si ho dokáže zohnať na nejakou eshope v zahraničí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *