Notebook HP 450 – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 2 mesiacmi 22 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Tak už asi pol roka si vyberám nový notebook. To moje relatívne staré MSI už nestačí splňať mnou zadávané požiadavky. Niekedy mám pocit, že počujem ako grafika s pamäťou pohundrávajú, že už nevládzu. On je dobrý ale už mi žiaľ nestačí a tak som sa začala obzerať o po novom profi priateľovi. Vyberám ho už dosť dlho až ma to prestáva baviť. Ale tento kúsok je niečim akoby výnimočný.

hp450_3

To čo ma dostalo samozrejme okrem toho, že je to mnou milovaná značka HP :-) boli dva hlavné aspekty. Jedným z nich je jeho matný display. Už veľa výrobcov nerobí notebooky s matným displayom. Hlavne teda ak sa bavíme o tých vyšších radach notebookov. A za takú stredne vyššiu radu považujem aj tento parádny kúsok, o ktorom reálne uvažujem aj pre svoje potreby. Druhým kritériom, ktoré ma silne oslovilo je výdrž batérie 6-cell Lithium-Ion Battery (47WHr) a tá teda vydrží až neuveriteľných 8 hodín. S tým už sa dá užiť kopec práce aj zábavy. V mojom prípade to teda bude viac práce ako zábavy :-) Aby som pre vás mohla napísať ešte veľa zaujmavých článkov, ktoré vám pomôžu s výberom vašej elektronickej hračky či pracovného nástroja.

hp450_1

Váha samotného notebooku je tiež veľmi zaujmavá. Je závislá od modelu ale začína na 2,4kg čo je super na to že tento krásavec má 15,6″ display (diagonal LED-backlit HDanti-glare (1366 x 768)). A display je matný no to som spomínala už vyššie ale stále som z toho príjemne “unesená” :-) Je tam predinštalovaný operačný systém čo mnohý nemáme radi ale zase  mnohý to oceňujeme je to ako kúpiť už natankované auto, môžete ho hneď začať používať :-) Nájdeme tu teda Windows 7 čo je aspoň pre mňa celkom prijateľný systém. Na tu 8mičku si nejak neviem zvyknúť. Jednoducho mi zatiaľ nieje veľmi po chuti.

Procesos od Intelu 4 generácie ( 4th Generation Intel® Core™ i7-4702MQ(2.2GHz, 6MB L3 cache, 4 cores) Up to
3.2GHz withIntel Turbo Boost)  tak si vravím sama pre seba “kde ťa ty môj potenciálne nový kamoš skrývali” a to z ďaleka nieje všetko. Grafická karta nieje síce môj obľúbený model, ale je dosť nadupaná na hry aj prácu. Veď posúďte sami. Alebo v duchu hesla “kto sme aby sme sudili…” jednoducho to vyskúšajte. Jej presné označenie Mobile Intel® HM87,Grafika: AMD Radeon™ HD 8750M, with 2 GBdedicated DDR3 video memoryRAM: 8GB. Vravím si opäť sama pre seba. Vlastne len tak pohundrem popod nos aby sa nepovedalo “to fakt 8GB na grafike to aj ten photoshop sa už prestane trápiť a bude pracovať v pohode”.

Máme tu aj WebCam, ktorú ja osobne moc nepoužívam ale tak keď tam už je tak sem tam s niekym zaujmavým kto obohatí môj život dobrými infomáciami prehodím pár slov :-) Ale disk že 1TB wav do teraz som mala menej než polovicu ale tak mám externý disk a tam aj zálohujem tak to išlo v poriadku. No teraz to bude práca s väčším potešením. Je 5400 otáčkový s označením SMART SATA. Je tu aj optická mechanika čo považujem za dosť dobré lebo niekedy sa predsa len môže hodiť (DVD+/-RW SuperMulti DL). Sieťové vecičky Meditek 802.11 b/g/n (1×1) + Bluetoothv4.0 combo, to už považujem viac – menej za takú klasiku. Nájdeme tu aj niečo podľa úplne zbytočné ako je čítačka otlačkov prstov. Niekoho možno poteší taká milá malá drobnosť.

hp450_2

Ďalšie zaujímavosti ako je DTS Sound+ čo nám zlepší náladu pri práci. Klávesnica s ochranou proti poliatiu. Verili by ste, že normálne má spravené odvodové kanáliky. 90W zdroj je súčasťou balenia s inými užitočnými vecami ako sú návody a všetky tie veci čo k tomu patria, ktoré aj tak takmer všetci nechávame “spinkať” v krabici ihneď potom ako z nej vyberieme svojho nového miláčika. Jáááááj ešte by som zabudla na flexibilné portíky. Takže zoberiem to z kraja. Už klasika 1x VGA, 1xHDMI, 2xUSB 2.0, super je že tu máme už 2x USB 3.0 (mám nový USB key rady 3.0 tak sa to hodí), mikrofónový vstup, sluchátkový výstup, klasický RJ-45 kontektor pre Ethernetovú sieť v počte jeden kus a ešte samozrejme nesmie chýbať tzv. Power connector tiež v počte jeden kus. To by bolo aj dosť divné ak by ich bolo viac :-D Teraz som sa celkom zabavila pri tej myšlienke. Verím, že ste sa trochu zasmiali so mnou :-)

Čo dodať na záver. Ja som z neho unesená a teda vyzerá to tak, že si kúpim tento aj keď u mňa človek nikdy nevie kým ho kúpim zase bude niečo nové a budem váhať. Ale zatiaľ je to na 99% isté :-) A čo vy? Už ste sa rohodli?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *