Lenovo IdeaPad Tablet A1000 – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 3 mesiacmi 5 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Spoločnosť Lenovo už vyvinula veľa veľmi dobrých produktov akými bezpochyby sú smartfóny a notebooky a medzi nimi aj tablety. Mňa zaujal Lenovo IdeaPad A1000. Je pomerne cenovo dostupný. Dokážete si ho zaobstarať za cca 120 eur vrátane DPH. Beží na mojom obľúbenom operačnom systéme Androide 4.1. Jelly Bean. Jeho vnútro je tiež vcelku potešiteľné pre užívateľov. S dvojjadrovým procesorom typu MTK 8317 Dual-core s taktovacou frekvenciou 1.2 GHz zvládnete aj stredne náročné operácie.

LenovoA1000_1

Operačná pamäť 1 GB typu LP-DDR2 s 800Mhz je podporou pri práci aj zábave. Svoje pracovné či súkromné dáta máme možnosť uložiť si na 16 GB vnútorného priestoru, ktoré je profesionálne označené ako  SSD e-MMC a môžeme si ho viac rozšíriť až o do 32GB pomocou MicroSD. Na 7″ displayi s označením TN Multi Touch a rozlíšením 1 024 x 600 môžete prezerať pohodlne aj videá. Svojou váhou 340g  a rozmermi 199 x 121 x 10.7 mm je kompaktný a prenositeľný do školy, práce či na cesty. Na cestách ho samozrejem môžete použiť aj ako náhradnú čitačku elektronických kníh, veď väčina je vlastne v PDF formáte.

Smutnejšie je to s pripojením do internetu, chýba nám tu wi-fi ale nájdeme tu GPS takže sa s ním nestratíme :-) Na prenos dát máme k dispozícii Bluetooth a ešte WLAN 802.11b/g/n. Čo je na takúto pomerne lacnú verziu od veľkej spoločnosti pomerne slušná výbava. Keď k tomu pridáme aj senzor Akcelerometra. To čo nás poteší je 1x micro USB a 1x 3,5mm jack na sláchadlá/mikrofón. Takže môžeme na cestách počávať svoju obľúbenú hudbu alebo prezerať klipy.

LenovoA1000_2

Pri zábave môžeme robiť fotky len prednou kamerou a tá rozlíšenie veľmi slabé len 0.3Mpx a zadná nieje vôbec, čo možno bude na škodu niekomu kto ocení mať akoby foťák po ruke v tablete. No za tu cenu musím uznať, že skutočne nemôžeme čakať zázraky a nadupanú “hračku”. Potešiteľná je výdrž batérie typu Lítium-polymér s výdržou cez 8 hodín pri webovom prehliadaní.

Uvedomujem si, že na dnešnú dobu to nieje úplne ideálny tablet, ale mne sa páči to, že je od spoločnosti Lenovo. Design je elegantný, rozmery a váha je veľmi praktická na prenášanie. Je použiteľný na prehrávanie videí a hudby a výborne zabavý deti v aute. Kto pozná rozprávku “Máša a medveď”? Je fantastická a vaše deti si ju ihneď obľúbia a tým máte zaručenú bezpečnejšiu jazdu z vašimi deťmi keďže sa aspoň na par desiatok minút môžete prestať zabávať otázkami vašich úžasne zvedavých detí pretože oni budú mať úsmev na perách a autom sa bude rozliehať detský smiech. Z môjho pohľadu je vhodný aj na prezentáciu v malom kruhu kolegov alebo priateľov. Svoj názor si spravte sami :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *