BlackBerry Z30 – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 4 mesiacmi 29 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Už dávno sú preč časy kedy som mala BlackBerry a považovala som ho za ten najlepší telefón na svete. A pre mňa ním aj bol. Tým najlepším pracovným nástrojom s nič moc foťákom ale tešil ma aj v súkromí. Máme tu ďalší kúsok od spoločnosti BlacBerry. Nemôžem si pomôcť ale veľmi mi designom pripomína HTC One. Náhoda alebo zámer?

Smartphone od spoločnosti BlackBerry s operačným systémom BlackBerry 10.2, rozmermi 140,7 x 72 x 9,4 milimetrov a váhou 170g sa však veľmi rýchlo stane vaším priatešom na cestách v práci aj pri zábave. S čipovou sadou Qualcomm Snapdragon S4 Pro a frekvenciou procesora 1.7 GHz dual-core, MSM8960T, GPU Adreno 320 a 2GB operačnou pamaťou, ktorá ma na podporu svojej práce či zábavy ešte 16GB vnútornej pamäte a ktorú ešte môžeme rozšíriť o ďalší prietor pomocou microSDXC. To už veru nieje len tak na zahodenie pracovný nástroj. S tým už sa dajú riešiť zaujmavé veci.

BlackBerry Z30_1

Predstavte si len to, že ste niekde vonku, napr. v parku na lavičke a váš kapacitný 5″ display s rozlíšením HD (720 × 1280 px) s technológiou Super AMOLED so 16miliónmi farieb a sklom Gorilla Glass 2 vás povedie ako váš rodič za ruku svetom internetu razom za to situácie vžijete natoľko, že môžete byť v mysli kýmkoľvek hoc aj Jamesom Bondom :-) Kapacita batérie 2880 mAh typu Li-ion s výdržou v pohotovostnom režime 390 hodín a dobou hovoru 1450 min je dostatočná aj na zorganizovanie perfektnej oslavy pre svoje deti alebo inú zaujmavú udalosť či len takú bežnú komunikáciu.

Fotoaparát v tomto telefóne s rozlíšením 8MPx s LED bleskom a autofocusom s podporou fullHD videa (1080p) a detekciou úsmevu, kedy nemusíte doslova poľovať na úsmevy vašich fotených objektov. S panorama assistantom a fixným focusom odfotíte opäť niečo neživé a staticky stojace. Napr klasické dovolenkové foto historických budov alebo hory v okolí. Fotoapárt takto  poteší aj priemerného fotografa. Opakom je predná kamerka s  2Mpx určená pre videohovory.

Ak sa budeme chvíľku venovať práci tak prídeme na to, že volať a surfovať prostredníctvom siete GSM môžeme na týchto frekvenciách 850/900/1800/1900 MHz, EDGE, GPRS a samozrejme nechýba tu ani 3G sičť vo frekvenciách 900/2100 MHz, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE. Na pohodlný prenos a zálohovanie dát použijeme kábel alebo Bluetooth 4.0 (EDR, A2DP). Pri párovaní s inými zariadeniami môžeme použiť aj Wi-Fi 802.11a/b/g/n alebo už spominaný kábel a tu máme na výber typ microUSB, USB 2.0 prípadne USB OTG. Senzory proximity, gyroskop, akcelerometr, světelný, NFC zabudované v telefóne sú nám dobrými radcami pri práci s ním. Nechýba tu ani GPS a digitálny kompas to aby sme sa nestratili :-) a pohodlne dorazili do akéhokoľvek nami vytýčeného cieľa.

BlackBerry Z30_2

Kto má rád dobrú hudbu pri práci, športe alebo relaxe? Moja ruka je už hore a čo vaše ruky? :-) Už ako takmer každý nový telefón aj tento si môžeme jednoducho premeniť na MP3 prehrávač a vychutnať si svoje obľúbené piesne. Vstup na 3.5mm sláchatkový jack nám to hravo umožní. Z telefónu však môžeme spraviť aj Wi-Fi hotspot čo je užitočné v prípade že máte mobilný internet v telefóne a nesiete si zo sebou iné zariadenie, ktoré nemá mobilný internet a ako na potvoru aj napriek tomu že Wi-Fi je takmer všade práve tam kde sa nachádzate nieje. Jednoducho sa pripojíte na váš nový telefón a surfujete po internete. Ja to tak robím občas s notebookom. Nieje to príliš rýchle ale splní to účel.

Telefón je z novej rady takže treba počítať s tým, že tam dáte už len microSIM. Osobne to nevidím ako prekážku. Mne sa v celku páči a nebyť môjho stále nadupaného HTC určite idem preň do prvého obchodu, ktorý mám po ruke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *