Tablet Sony Xperia Z – prvý kontakt

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 5 mesiacmi 15 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Nikdy som nepreferovala túto značku ale musím uznať, že tento kúsok sa im neskutočne vydaril. Do dnešného dňa som mala pocit, že tablet vôbec nepotrebujem. Kedysi dávnejšie keď som robila obchodnú zástupkyňu a veľa som cestovala by sa mi hodil. Rovnaké využitie pre obchodných zástupcov vidím aj dnes. Zástupca potrebuje pripojenie na firemnú databázu, kde má kontakty na svojich zákazníkov, a zaleženú sim karta aby im mohol cestou volať a riešiť svoj biznis plus GPS navigáciu ak je v meste kde to veľmi nepozná.

V momente keď sa mi dostal do ruky som si povedala, že toto chcem vlastniť. Pre jeho jednoduché dôvody ho chcem mať k dispozícii.

Ultra tenký ľahučký so 488 g desaťpalcový Full HD tablet s operačným systémom Android 4.1.2 Jelly Bean s chipsetom Qualcomm APQ8064 + MDM9215M a procesorom štvorjadrový 1,5 GHz, ktorý je navyše odolný voči vode.

xperia-tablet-z

Rozmery 266 x 172 x 7 mm vám dá jasne na javo, že ho môžete nosiť všade kde si len zmyslíte. S grafickým procesorom Adreno 320 a dotykovým displayom s označením Mobile Bravia Engine 2, so 16 mil. farieb, rozlíšením 1 920 x 1 200 b. uhlopriečkou 10,1” (257 mm), a k tomu všetkému Gorilla Glass 2. S týmto parádnym kúskom môžete cestovať a bez foťáku keďže s týmto spravíte aj fotky aj video. Fotoaparát 8,1Mpix s autofókusom. Video si môžete nahrať vo Full HD s parametrami 1 920 x 1 080 b., 30 fps. A máme tu k dispozícii tak ako to býva na smarphonoch prednú aj zadnú kameru a tá predná má oproti zadnej o dosť menšiu kvalitu ale na videohovor to stačí. Pozrime sa na to ako je to s pamäťou 2 GB RAM (dostupných 1,8 GB) + 32 GB ROM (dostupných 11,6 GB) + microSD karta (do 32 GB).

Prenos dát na globálnej úrovni pravdepodobne GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 42 Mbps), HSUPA (do 5,8 Mbps), LTE. Naproti tomu na lokálny prenos dát máme k dispozícii Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), HDMI (cez MHL), DLNA, NFC. Pri cestách si vypoučujete hudbu vo forme MP3 alebo FM rádio /s RDS) ktoré si môžete v pokoji vychutnať cez pripojené slúchadlá pomocou 3,5 mm jack a navyše tá máme aj TV-Out, 3D priestorový zvuk. Na toto som povedala iba wau.

Aby ste nemuseli tak extrémne často nabíjať tak vám podporú dáva batéria Li-IOn o kapacite 6000 mAh. A aby ste ju mohli poriadne potrápiť od výrobcu tu máte k dispozícii nejaké drobnosti ako sú minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, Glonass, akcelerometer ale aj už menej používaný IrDA.

Veľká škoda, že som ho nemala pred dovolenkou bol by súčasťou batožiny. Nahrala by som si nejaké audio knihy alebo hudbu či videá a počúvala ich na pláži.

Je to zaujímavý pomocník pri práci ale aj dobrý kamoš pri relaxe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *