Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 3G

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 6 mesiacmi 18 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Volal mi kamoš že si kúpil nový tablet. Tak samozrejme, že to dopadlo tak, že to chcem hneď vidieť. Tak sme dali kávu. Rozvoru sa moc nedočkal lebo som sa stále hrala s tým novým čudom. Kúpil ho k paušálu od nemenovaného mobilného operátora s oranžovým logom. :-) Je celý biely a má dotykový, farebný, IPS, 8-palcový display samozrejme lesklý ako to už u tabletov býva štandardom s rozlíšením 1024 x 768 a 16mil farieb.

prestigio_tablet_zpredu

To čo sa mi na ňom páčilo nebol až tak jeho design, ktorý nebol ničim výnimočný skôr taký klasický. Boli to jeho technické parametre, ktoré ma oslovili. Kontektivita 2G, 3G, EDGE, GPRS to poteší pri akomkoľvek tablete keď nieste len viazaný na wi-fi. Samozrejme  je tu aj Wi-fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0. Kamoš mi povedal, že tento tablet je dostupný exkluzívne iba v Orangei od 1 eura, on si ho zobral na splátky k paušálu a tým, že nebral telefón tak si vzal toto akože namiesto telefónu.

Tablet má môj obľúbený operačný systém Android 4.1 a GPS/A-GPS, ktoré ja teda milujem hlavne pri športe kedy si môžem cez Endomonde vyhodnocovať svoje športové aktivity.  Ale na šport by som ho asi nevláčila lebo na mobile mám foťák 8Mpix a tu je predná kamera len 0,3 Mpis a zadná kamera má o síce o čosi viac ale v konečnom dôsledku je to len 2,0 Mpix. Fotky to robí v celku dobré ale ja som už zvyknutá na tej môj fotáčik z mobilu.

prestigio_tablet_zboku

Komunikačné služby. Tak toto ma dosť zaujmalo čo to dokáže a bola som vcelku prekvapená. SMS a MMS úplne bežne a dokonca aj email formou Microsoft Exchange. Vravím si malý počítač už len externú klávesnicu treba :-) Samozrejme počítajte s tým že operátor vám tam natisne svoje aplikácie ako sú Orange Go (aplikácia) a Orange Go (web) čo nieje až tak zlé pokiaľ to nerobí konflikt so samotným zariadením. Tu tento problém však odpadá čo je výborné.

prestigio_tablet_zozadu

Priestor na ukladanie dát je len 8GB ale môžete si ho rozšíriť microSD kartou. Potešia isto aj veľkostné rozmery Šírka 204.0 mm * Výška 158.0 mm * Hĺbka 9.3 mm s hmotnosťou len 453.0 gramov. To je vcelku potešiteľné z technických parametrov :-) Ešte aby som nezabudla na to dôležité procesor Cortex-A9 Dual Core s frekvenciou 1.20 GHz je na tento kúsok tiež celkom slušný. Typ batérie je Li-Pol s kapacitou 4600 mAh čo vydrží v pohotovostnom režime asi 120 hodín.

Ak sa rozhodnete pre kúpu tohto produktu určite si s ním užijete kopec zábavy. Na ovládanie použite len intuíciu ono to ide skoro samé :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *