Samsung Galaxy S4 (recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 5 rokmi 9 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

V dnešnej dobe je veľmi ťažké udržať krok s “vybiehajúcimi” trendy smartphonmi. Mala som možnosť mať v ruke Samsung Galaxy S4. Je to poriadny kúsok o rozmeroch: 136.6 x 69.8 x 7.9 mm a váhe 130g s operačným systémom Android OS, v4.2.2 – je jeden z najlepších. Samozrejme má klasický dotykový display bez toho to už snáď ani nejde. Mne a možno aj ďalším ľudkom ženského pokolenia by síce vyhovovola keby taký telefón už vedel aj naprať a vyvesiť prádlo :-) ale na to si asi ešte nejaký čas budeme musieť počkať. Display s parametrami 5.0”, 1080×1920 px, 16 miliónov farieb, Super AMOLED sľubuje komfortné prehliadanie vami nafotených fotografií s 13 Mpx foťákom s autofókus a LED bleskom. Všetky fotky alebo všetko čo nasťahujete si môžete uložiť na vnútornú papäť o veľkosti 16 GB čo je v dnešnej dobe už celkom málo alebo si ju rozšírte ešte microSD kartou max všad do 64GB a tak získate spolu kooooopec miesta.

Samsung-Galaxy-S4

 Tak toto nemá ani môj notebook noje to už taký starší pánko. 4 jadrový procesor s frekvenciou 1900 MHz a 2GB RAM. Tak s týmto už spravíte slušný “vietor” na pôde smartphonov keďže aj batéria Li-Ion 2600 mAh už niečo viac utiahne. Samozrejme niesmie chybat ani bluethoot a ten ma v S4 parametre v4.0, A2DP, EDR. Čo sa týka parametrov telefonovania a dátových prenosov tak tento kúsok má 2G sieť na frekvenciách 1800, 1900, 850, 900 a 3G sieť na frekvenciách 1900, 2100, 850, 900. Dátové prenosy môžete posielať a prijímať cez EDGE, GPRS, HSDPA 42 Mbps, HSUPA a LTE alebo WIFI: DLNA, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct a Wi-Fi hotspot.

Veľa cestujete a potrebujete navigáciu? Ja mám občas pocit, že ju potrebujem v meste kde žijem tak dynamicky sa všetko mení obchod čo tam bol včera tam už nieje a je tam  nejaký čínsky obchod, v ktorom si nič neviem vybrať. Áno je tu aj Navigácia A-GPS, GLONASS. A keď ju použijete na inliny alebo bicykel tak je dobré si pustiť k tomu nejakú dobrú hudbu, ktorá vás bude “bičovať” k vyšším výkonom a tu máte podporu AC3, eAAC+, FLAC, MP3, WAV formátov a tým sa nemusíte obmedzovať len na najznámejšie mp3 a wav.

Už sme si celkom zvykli aj na to, že náš nový smartphone miláčik je “nadupaný” aj nejakými potrebnými či nepotrebnými aplikáciami a tu ich je skoro “plné vrece”.  Facebook, Foto editor, Foto prehliadač, Gmail, Google Calendar, Google Maps, Google Search, Google Talk, Organizér, Picasa, Prehliadač dokumentov, Twitter, Video editor, YouTube a ešte si môžete “doťahať” čo sa vám bude zdať dobré pre vás. A máme tu aj niečo navyše S-Voice Smart stay, Smart pause, Smart scroll Air gestures TV výstup čo sa môže hodiť napr. na chate s priateľmi keď viazne zábava alebo hlavný zabávač už zaspal.

Samsung Galaxy S4 má veľmi veľa možností využitia a je len na vás či ho budete používať na prácu alebo zábavu prípadne si z neho spravíte šikovný foťák alebo prehrávač videí či hudby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *