Apple CarPlay – Siri vo vašom aute

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 5 rokmi 12 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Už dávnejšie sme sa dozvedeli, že Apple plánuje uvedenie vlastnej integrácie iOS priamo do áut. Ale práve v tomto období nastal ten správny čas na uvedenie do prevádzky Apple CarPlay. Tu sa bavíme o tom, že ide o plnohodnotnú integráciu iPhonu alebo to volajme aj iOS7 priamo do auta. Premiéru si v nových vozidlách zvučných mien odbila už na autosalóne v Ženeve. Ja viem zaujímajú vás tie značky automobilov tu sú: Ferrari, Mercedes-Benz a Volvo.

appleCarPlay_1

CarPlay je navrhnutý tak, aby bolo možné do auta takmer dokonale integrovať iOS7. Siri je vaša nová asistentka v aute, ktorá nechce od vás nič len aby ste jej zadávali svoje požiadavky. Vďaka nej môžete pohodlne počas šoférovania uskutočňovať odchodzie hovory a prijímať tie príchodzie. Celkovo môžete ovládať celý systém hlasom vrátane svojho smartfónu. Asistentke môžete diktovať SMS správy a bude vám ich aj ochotne čítať. Pomôže vám s navigáciu a aj prehrávaním hudby.

appleCarPlay_2

Samozrejme CarPlay je nastavený prešpekulovane tak, že nieje obmedzený len na aplikácie priamo od Apple ale podporuje aj aplikácie tretích strán ako sú napríklad aplikácie Spotify alebo iHeartRadio. Zatial asi jediná nevýhoda je tá, že celý systém je len v angličtine vrátane hlasových povelov a komunikovania s asistentkou Siri. Do dnes nieje známe či bude táto integrácia podporovaná aj v našom rodnom slovenskom jazyku a prípadne aj v iných.

appleCarPlay_3

Pomocou najbližšej aktualizácie sa CarPlay dostane do iOS7, ale systém bude kompatibilný len so smartfónmi a konektorom Lightning. Okrem už spomínanej trojice automobiliek ohlásilo Apple pridanie integrácie v priebehu roka aj do značiek Nissan, Peugeot, Jaguar, Land Rover, BMW, General Motors a Hyundai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *