HTC one s prednými repráčikmi – preskočila iskra (recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 8 mesiacmi 23 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Máme tu jeden z najnovších kúskov od mojej obľúbenej spoločnosti. HTC prišlo na trh s novinkou s jednoduchým označením HTC one. Jeho štíhle hliníkové telo, ktoré navyše vyzerá veľmi elegantne je vybavené až extrémne jemným displejom super LCD3 a uhlopriečkou 4,7 ” a k tomu Full HD rozlíšením. 16mil.farieb poteší už aj grafikov.  Telefón je odolnejší čo sa týka klasického používania a už ho v podstate ani nemúsite nosiť v púzdre. Ja som tomu môjmu kupila taký silikónový kryt a vyzerá ako by išiel plávať čo mu ja samozrejme nedovolím. Lenže také kovové púzdro má aj svoje mínusy, ktoré sa prejavujú hlavne počas teplotných rozdielov. V zime vás totiž bude chladiť a v lete zase odvádza teplo procesora do vašich dlaní čo môže byť aj nepríjemné.

Svoje stiahnuté alebo nahraté dokumenty, prípadne nafotené fotografie s 12MPx podporené LED bleskom, autofókusom, HDR, a videa nahraté Full HD  (1 920 x 1 080 b., 30 fps) zadnou kamerou alebo prednou šiorkouhlou 2,1 Mpix kamerou s nahrávaním Full HD videa si môžete uložiť na 32GB priestor (z toho dostupných 25GB), ktorý ponúkne váš nový smartphone. Hardwarová podpora operačného systému Android OS v4.1.2 s procesorom Quad-core s frekvenciou  1.7 GHz Krait 300 vás aj s operačnou pamäťou o veľkosti 2GB podrží pri každom jeho dotyku :-)

htcOne - predne repraky

Patrí do váhovej kategórie 145g s rozmermi 137 x 68 x 9 mm čo je zase celkom slušný velikán. Ale aspoň to človek nehľadá a nezazerá škaredo na display keď si chcete niečo pozrieť.

Kto chce zaziť dobrý zvuk z malého zariadenia určite siahne po tomto telefóne. Jeho predné aj keď malé repráčiky majú krajší zvuk ako mnohé notebooky (tie niesú veľmi stavané na robenie diskoték). Môžete si tak vychutnávať skvelý zvuk z youtube koncertov vašich obľúbených interprétov, alebo kľudne pozrieť aj film. Akurát z wifi (802.11 a/ac/b/g/n)je to o trochu slabšie oproti iným zariadeniam.

Lokálne však máte možnosť prenášať dáta ešte pomocou Bluetooth 4.0, microUSB, HDMI (cez MHL), DLNA a NFC. Bol by až hriech nepočúvať tu nejakú dobrú hudbu a tak výrobcovia mysleli aj na podporované formáty a dali sem pre nás MP3 prehrávač, FM rádio (s RDS), 3,5 mm jack na vstup na slúchadlá, TV-Out – vhodné na pozeranie zážitkových videí v kruhu rodiny či priateľov a nesmie chýbať už známy Beats Audio, ktorý nám podporí náš zvuk na tomto zariadení.

Samozrejme tu nemôžu chýbať ani už všeobecne známe GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 21 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps) na prenos globálnych dát. Veď bez nich by sme neboli v spojení spriateľmi, rodinou a inými ľuďmi a boli by sme závislí len od signálu wifi.

HTC prihodilo do vienku tomuto telefónu aj iné aplikácie a fukcie ako sú: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, ktorý si budú pochvaľovať hlavne biznis ľudkovia a študenti, GPS vhodné pre cestovateľov, Glonass, akcelerometer, informačná dióda pri pohľade, na ktorú budete vedieť čo váš nový miláčich potrebuje alebo čo vám chce “povedať”.

Či už pri vašej práci alebo zábave vás podrží batéria Li-Ion o kapacite 2 300 mAh čo je na smartphone stále málo ale postačuje.

Kto už pozná HTC osobne určite ho bude chcieť vymeniť za tento parádny kúsok ak bude ochotný oželieť tých pár mínusov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *