Samsung ATIV Smart PC (recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 5 rokmi 9 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Máte radi zábavu ale zároveň potrebujete aj pracovať? Tento vydarený kúsok od spoločnosti Samsung s označením ATIV Smart PC by mohol byť práve tým správnym pracovným nástrojom pre vás. Už design napovedá príjemnú prácu, keďže ATIV má plnohodnotnú hardwarovú klávesnicu. To je fakt radosť pracovať. A keď budete unavený alebo si budete potrebovať len trošku zahrať nejakú tú hru na zrelaxovanie mysle…. načo by ste zapínali niečo iné keď to môžete realizovať na jednom skvele vyzerajúcom kúsku. A nielen to lebo s 2 jadrovým procesorom Intel® Atom™ Z2760 s frekvenciou 1.5 GHz s 1 MB cache, 2 GB 800 MHz DDR2 pamäťou a 64GB hardiskom to je radosť sa aj trochu pohrať, prečtať emaili a FB správy prípadne niečo iné na displayi, ktorý má HD a LED podsvietenie a k tomu 11.6″ uhlopriečku to nieje také zlé čo poviete? :-) Rozlíšenie má 1 366 x 768, je síce lesklý čo ja osobne veľmi nemám rada ale je veľa užívateľou, ktorým práve lesklé displaye vyhovujú viac ako matné. A plus tohto kúska je že multidotykový. Tak ako vravím stvorený nielen pre prácu ale na hranie.

samsung-ativ-smart-pc

Grafickú kartu má integrovanú, nemá optickú mechaniku ale načo by mu bola nabral by potom na váhe a kto by sa s tým “ťahal” po meste. Keď takto má hmotnosť 0,7kg a rozmery  (Š x H x V) 304 x 89.4 x 9.9 mm. To si len tak vložíte aj do menšej tašky a ste stále pripravený aj na pracovné povinnosti. Komunikovať môžete viacerými spôsobmi, pretože ATIV vám dáva možnosti: Sieť: 10/100/1000 (RJ-45), WiFi: 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 ale aj 3G.

Ak sa vrátime naspäť k relaxu tak tu máme možnosť webkamery síce so slabším rozlíšením len 2,0Mpx čo na takúto odľahčenú verziu PC úplne stačí ale snáď to vyrovnajú integrované reproduktory a vy viete, že pri takomto niečom nemusíte so sebou “vláčiť” ešte aj sluchátka alebo externé “repráky”, ktoré možno aj viac ako polovica ľudí vždy zabudne doma na stole. Dajme spolu ruku na srdce mne sa to stáva asi tak na 80%. :-)

Operačný systém Windows  8 32 bitová verzia nám umožní vykonávať aj zložitejšie úlohy, ktoré by sme možno zvládli aj na našom smartphone ale uznajte tu máme na to väčší display a cez túto klávesnicu,  ktorú si môžete kedykoľvek odpojiť a dať bokom ak vám prekáža je to oveľa pohodlnejšie. Čo sa týka prehrávania rôznych médií podporuje formáty Audio:  MP1, MP2, MP4A, OGA, WMA7, WMA8, WMA9, MP3, WAV, APE, OGG, AAC, FLAC; Obrázkové:  PNG, BMP, GIF, JPG, FullHD Playback, Stereo Audio Playback.

Užívatelia, ktorí už ATIV poznajú a mali možnosť ho mať v ruke by povedali: “To by nebol ATIV keby nemal tieto fantastické ďalšie funkcie” : Ambient Light Sensor, Accelarometer Sensor, Compass Sensor, Gyro Sensor, samozrejme nesmie chýbyť GPS. Batéria je 2 – článková a čo sa týka rozhraní tak máme tu toho viac než dosť: 1 x USB 2.0 postačí na rôzne “usbkey, externe HDD,…”,  1x micro HDMI, 1 x DC-In, 1 x mikrofón – aby sme mohli komunikovat cez skypa a ine chatovanie programi s obchodnými partnermi alebo priateľmi či rodinou, 1 x slúchadlá – ktoré aj tak niekde zabudnete na stole :-), 1 x microSD – čo sa hodí ak veľa fotíte a potrebujete uvoľniť miesto na SDkarte vo foťáku, pretože stále máte pociť toto ešte nemáte odfotené ale už sa vám to tam nevojde :-)

Z môjho pohľadu je to výborný kúsok od Samsungu, ktorý využije človek modernej uponáhľanej doby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *