Acer Aspire TimeLineU M5-581TG (recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 5 rokmi 1 mesiacmi 9 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Iste mnohých prekvapím ba až možno šokujem. Konečne som si kúpila nový notebook. Je úžasný :-) Pomer cena/ výkon veľmi dobrý. Avšak nieje to HP. Taký ako som chcela bol vždy cez 800 Eur a to mi môj rozpočete nedovolil. :-( Kúpila som si teda nakoniec Acer. Túto značku som nikdy nijako nepreferovala, ale tento kúsok ma veľmi oslovil. Má krásne tenké telo odolnejšie voči nárazom. Áno z rady ultrabookov. Je ľahký na prenášanie. Baterka podľa výrobcu vydrží 8h, ale jáj hádam by ste neverili všetkému čo čítate :-) Takže som ju testovala. Lebo 8h to je, že waaaaav. Ale reálny stav pri strednom zaťažení je okolo 5h čo je veľmi slušné si myslím. Zaťažila som ho 2 kresliacimi programami, sťahovala som niečo z internetu popri tom som počúvala na internete rádio. Takže toto považujem za stredné zaťaženie.

Display má tak nádherné farby, že som skoro onemela od úžasu. Pozerať film na tomto lesklom displayi s rozlíšením 1366×768 bodov to je jednoducho nádhera, mega zážitok. A keďže má v sebe grafickú kartu od môjho obľúbeného výrobcu kým nieje nik iný ako NVIDIA tak to je ako dvojnásobná radosť.

Acer Aspire M5-581TG

Len tak medzi nami designom mi ten noťas pripomína Macbook, aj touchpad ma taký veľký, ktorý ja mám vypnutý lebo mi viac vyhovuje malá externá myšička. Klávesnica je spravená tak že je s časti chránená proti poliatiu a mrveniu do nej samotnej. Mám tu aj numerickú klávesnicu čo je pre mňa veľmi dôležité. Celkovo mi úplne sedí rozloženie kláves nielen tých na písanie ale aj také klasické ako sú “Home”, “End”, “PgUp”, “Pg Dn” a iné no jednoducho super sa mi na ňom píše. Až ma to prekvapilo lebo tohto som sa celkom obávala, či mi bude sedieť klávesnica.

Acer Aspire M5-581TG_2

No našla som aj mínus. Občas mi to prekáža. Je super, že sú tu 3 USB porty z čoho jeden je už radu 3.0, ale všetky sú natrepané vzadu. Na mojom starom MSI som mala jeden na boku. Tak isto mi trochu vadí DVD mechanika, ktorá je umiestnená vľavo kde je hneď vedľa nej aj vstup na elektrický konektor napájania. A keďže mám zásuvku po pravej strane tak mi to trochu prekáža, áááále to je len taký nepodstatný detail. Vpravo nájdeme čítačku kariet a vstup na slúchadlá. Mám tu aj kameru ale to nepoužívam takže pre mňa také veci ani nemusia byť :-) Tlačidlo zapínania s kontrolkami je umiestnené vpredu. Niekde som čítala recenziu, že je to nepraktické lebo sa to dá omylom stlačiť keď ho máte v taške či batohu. Ale nech sa na mňa nehnevá ten čo to recenzoval. To tlačítko nieje na plochej hrane ale na šikmej, treba vyvinúť trochu sily na jeho zatlačenie a až potom dôjde ku spusteniu. Takže milý človek čo to nosíš v tom batohu, že ti dokáže ten notebook zapnúť :-)

Acer Aspire M5-581TG_1

Tak isto som sa obávala operačného systému. Bola som zvyknutá a dokonale mi sedel Windows 7 a teraz tu mám Windows 8. Je to v pohode. Mám pocit akoby som robila na obrovskom tablete :-D Samozrejme plocha je klasická ako na každom inom PC či notebooku. Mám tu 4GB RAM. Tie notebooky čo som zvažovala mali až 8GB ale toto mi zatiaľ stačí a keď nebude stačiť tak si to dám rozšíriť o ďalšie 4GB a bude to dostatočne cool :-)

Acer Aspire M5-581TG_3

Tak isto mi stačí aj 500GB disk  nakoľko do teraz som mala len 320GB je to posun vpred a okrem toho mám ešte aj tak dva externé disky takže je to úplne postačujúce. Aspoň teda pre mňa. A už taká klasika mám tu wi-fi a bluetooth (ktorý som ešte nikdy nepoužila mala som ho aj v tom starom noťasi).  Vzadu ešte nájdeme vstup na kábel pre pevný internet a HDMI kábel na prepojenie na externý monitor alebo keď sa budete chcieť cez projektor pochváliť fotkami z dovolenky.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *