Nokia Lumia 920 (recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 5 rokmi 3 mesiacmi 24 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Nemám veľmi rada toto pomenovanie “vlaková loď” ale je to tak od spoločnosti Nokia bola Lumia 920 práve tou vlajkovoou loďou. Nemám ju však ja, kto sleduje moje články vie, že som presedlala z Nokie na HTC. Má ju jedna moja známa a tak mám možnosť vám zase niečo zaujímavé napísať.

lumia920

Je tomu aj ťažké uveriť, že tento mobil má 4,5-palcový IPS displej s technológiou ClearBlack  a s rolíšením 768 x 1 280 bodov a je dokonca je pokrytý odolnou vrstvou Gorilla Glass. S dvojajdrovým procesorom Snapdragon S4 taktovaným na 1,5 GHz a 1 GB oepračnou pamäťou RAM plus s 32 GB vnútornou kapacitou ale “iba” reálne dostupnými 24 GB úložným priestorom si svoje obľúbené aplikácie určite naplno vychutnáte. Trochu nešťastným riešením ako to už u tých lepších telefónov býva nieje možné pamäť rozšíriť žiadnou kartou.

Na svojom novom smartfone s 8,7-megapixelovým fotoaparát s duálnym LED bleskom s automatickým zaostrovaním a zabudovanou stabilizáciou obrazu a k tomu ešte s optikou Carl Zeiss plus technológiou PureView, narobíte krásne fotky, ktoré po oslave potešia  nielen známych a rodinu ale samozrejme hlavne vás :-) Fotografie, ktoré spravíte aj v zlých svetelných podmienkach budú skutočne dobré.  Ja viem prenášate dáta a potrebujete internet. V tomto kúsku nájdete podporu HSPA+ s prenosovou rýchlosťou do 42 Mbps, LTE, Wi-Fi, GPS, Glonass, NFC, Bluetooth, DLNA. Batéria s kapacitou 2 000 mAh poteší nie jedného nadšenca kvalitných smatfónov. Nokia Lumia 920 podporuje bezdrôtové nabíjanie na čo som ja teda povedala wav :-) a to nieje všetko. Jej displej môžete ovládať i v rukaviciach, čo je výborné práve do chladných zimných dní, romantických večerných prechádzok alebo pri športe keď si chcete prehodiť svoju obľúbenú skladbu pri behaní.

Ešte stále váhate? Ja som po tom čo som sa hrala s týmto uvažovala nad výmenou ale moj HTC milujem a mám ho len pol roka takú zradu by si nezaslúžil. Ale vy čo sa rozhodujete… Toto je dobrá voľba pomeru cenu a výkon a všetky aplikácie pre šport a komfort života tu môžete mať tiež. Takže kde sú silný fanúšikovia Nokie? Už asi utekali do predajní nakupovať svoje nové kúsky.

Prajem veľa zábavy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *