Notebook HP Pavilion dv7-7180 (recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 5 rokmi 3 mesiacmi 25 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Keď sa povie HP takmer so slzou v oku si spomeniem na moj prvý notebook. Stál vtedy neskutočne veľa peňazí. Mala som ho veľmi rada. A od vtedy mi táto značka “prirástla k srdcu”. Niečo si obľúbite a nechcete sa toho vzdať. Medzi tým som vystriedala viac notebookov, ktoré boli firemné a jeden z nich bol tiež HP s tým sme si hneď padli do oka :-)

Dnes vám chcem, ale predstaviť niečo čo do rodiny HP dokonale zapadá. Notebook HP Pavilion dv7-7180. Keď som ho videla prvý krát a poskúšala ho ako funguje prišlo mi divné, že sa nápadne podobá na MacbookPro, ktorý je ale oveľa drahší … To iste kôli tomu, že je to apple a aj kôli tomu úžasnému Retina displayu (viac o tomto produkte nájdete v samostatnom článku). Avšak milovníci HP mi dajú iste za pravdu, že to vieme pri tejto cene oželieť :-)

Pri práci na tomto “diabolskom stroji” si dokonale vychutnáte jeho procesor Intel Core i7, 3610QM  so 4 jadrami, ktorý sa snúbi s 6 GB RAMkou typu DDR3.

HP-Pavilion-dv7-7180ec_1

Kapacita pevného disku 1500 GB v tejto verzii by sa mi veru zišla práve teraz keď mám na mojom malom disku kopec fotiek a hudby :-) ale aj tak by mi asi trvalo hooodne dlho kým by som ho zaplnila. Disk je pripojený rozhraním SATA a má 5400 ot./min. Máme tu DVD optickú mechaniku takže si fotky z výletov môžeme napáliť na DVD či CD. Ak ak máte k tomu aj super tlačiareň tak si môžete spraviť krásny obal na CD a prípadne aj potlačiť priamo CD. (jednu tlačiareň som už recenzovala bola to Epson L800). Ach ten monitor, ja mam radšej matné ale tento leklý LCD display s uhlopriečkou 17,3″ má tiež čosi do seba keďže má rozlíšenie 1920*1080 px už na ňom aj čo to nakreslíte v PSD či inom softe. Vašu tvorbu s úsmevom podporí aj Grafická karta typu nVidia GeForce GT630M, ktorá je osadená samostatne a má 2048 M pamäť. Nemá však TV tuner, ale notebook je tak dobrý, že ani nebudete mať kedy pozerať na telku a správy, ktoré vás zaujímajú si pozriete aj na nete.

Samozrejme občas treba niečo pripojiť cez USB a tu máme v ponuke USB 2.0 v počte 1ks a USB 3.0 v počte 3ks, plus HDMI, VGA (D-sub), mikrofónový konektor. Nechýba tu ani WLAN (WiFi) a LAN (Ethernet) aby ste mohli pohodlnejšie pracovať či surfovať po nete, čítačka kariet na luxusné sťahovanie fotiek a videí a samozrejme tu máme aj slúchadlový konektor aby sme pri práci mohli počúvať svoju obľúbenú hudbu. Bluetooth je už samozrejmosťou, webkamera poteší Skyperov a ešte keď prídu na to, že v notebooku je integrovaný mikrofón to bude radosti :-)

hp pavilion

Svoju novú hračku si môžete zabezpečiť aj čítačkou odtlačkov prstov. Nemusíte inštalovať OS pretože tu ho máte už nainštalovaný a to verziu 64bitový Windows 7. Numerická klávesnica to je moja obľúbená časť notebooku, keďže trochu programujem aspoň nemusím stále prepínať na čísla. Podrží vás batéria Li Ion, ktorá vám vydrží asi 3h v závislosti od záťaže systému.

Ak si budete brať svojho miláčika so sebou počítajte s tým že jeho hmotnosť je 3,5kg a rozmery (v*š*h) 3,52cm * 41,6cm * 27,4cm.

Mala som ho síce len požičaný ale je taký dobrý, že uvažujem o jeho kúpe a samozrejme ho odporúčam či už na prácu, surfovanie po internete alebo aj občasné hranie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *