Lenovo IdeaPad Flex 14 – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 5 rokmi 3 mesiacmi 18 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Tak to ma podrž. Vypadla zo mňa veta keď som videla tento skvost. Takýto notebook? To snáď ani nieje z tejto planéty. Boli moje ďalšie vety. Hovorí sa, že človek onemel od úžasu ale ja som len rozprávala od úžasu čo vidím.

lenovo_ideapad_flex_14_1

Z brusu nový notebook od spoločnosti Lenovo s označením IdeaPad Flex 14. Kto ste to ešte nevideli tak to rozhodne musíte vidiťe. Samozrejme ako všetky nové elektronické vychytávky už šlape na Windows osmičke. Výdrž batérie ma dostala takmer na kolená že 9 hodín wav povedala som.

Procesor Intel Core i5-4200U with dual-core s 1,60 GHz taktovacou frekvenciou a 1600 MHz memory controllerom. To už je teda iná pecka. A to samozrejme stále nieje to čo považujem za najlepšie. Pamäť typu  PC3-12800 DDR3L má  8GB. Veľkosť disku poteší svojimi 500 GB a 5400 rpm otáčkami s rozhraním SATA.

lenovo-laptop-flex-14

Grafika moja obľubéná nVidia GeForce GT 720M s 2000 MB pamäte, rozhraním PCI Express x16 a HDMI výstupom. Display má síce len 14″ ale s pomerom strán 16:9 a natívnym rozlíšením 1366 x 768 p. a čo je ten prvý bonus? HD LED Multi-Touch lesklý display :-) Tak môžem vám povedať že toto ma dostalo.

Dátové mechaniky to je viac menej už klasika. Tu sme bez optickej veď CD su na ústupe to len do auta si musím nosiť CD lebo moje rádio nečíta MP3 a nechce sa mi ho vymeniť lebo si aj tak cez AUX vstup púšťam hudbu najčastejšie z mobilu :-) Ale vráťme sa späť k tomuto skvostu. TrackPoint a ThinkLight tu taktiež nenájdeme. Máme tu však už notoricky známy TouchPad namiesto myšky. Ja osobne oceňujem klasickú myšku takže ju automaticky pripájam.

lenovo-laptop-flex-14-back

Teraz sa pozrime aké tu nájdem rozhrania na pripájanie sa do internetu a pripájanie zariadení. Wi-fi Non-Intel 802.11 b/g/n a klasická Ethernet 10/100, Bluetooth, sloty na PC karty 2in1 CR, USB 2.0 nájdeme 2x a USB 3.0 tu máme tiež jeden. To poteší. Zvukková karta veľmi dôležitá vec k tvorivej práci. Vstavané reproduktory 2 x 2,0 W Stereo Speakers, tak toto už sa dá slušne počúvať. A aby sme sa trošku zaoberali aj obrazom máme tu k dispozícii vstavanú webkameru HD720p, čítačku pamäťových kariet na pohodlné sťahovanie fotiek z párty a iných nezabudnuteľných osláv. Notebook potporuje karty MultiMedia Card, Secure Digital Card.

lenovo-ideapad-flex-14

Lenovo lenovo človek by povedal, že si lenivý čo z názvu celkom láka ale opak je pravdou. Šlapeš ako švajčiarske hodinky tvoja flexibilnosť je neuveriteľná čo preukazuješ svojou ohybnosťou a variabilnosťou keď si z teba pohodlne môžeme spraviť jednoduchý rámik na fotky alebo len tak si ťa prispôsobiť a využiť ťa ako televízor pri pozeraní filmov na internete či z disku. A tvoje rozmery 355,6 x 241 x 21 mm a váha 2,0 kg svedčia o tom že môžeme nosiť skutočne kamkoľvek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *