Blackberry Bold 9900 (recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 5 rokmi 5 mesiacmi 9 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Je to už dávno, pracovala som prejednu firmu a tam sme mali všetci telefóny Blackberry, nechcela som ho lebo som si naň nevedela zvyknúť. Bola som navyknutá na Nokiu. Ale po krátkom čase som musela uznať že je to jeden z tých najlepších telefónov pre biznis. Dokonca sme mali cez sieť spravený aj firemný chat čo bolo super lebo som nemusela kolegov “otravovať” drobnosťami, ktoré dokázali vydržať ale zároveň boli dôležité a pýtali sa po vyriešení. Poslala som krátku správu a keď sa uvolnili tak som dostala odpoveď. Bolo to super. Keď som z firmy odišla bolo mi za ním ľúto a trochu neochotne som sa vracala k mojej Nokii, z ktorej som v tom čase mala už skoro len pevnú linku, lebo baterka nevydržala pomaličky ani pol dňa.

Blackberry Bold 9900 je špičkový telefón pre váš biznis s operačným systémom BlackBerry OS 7.0. a procesorom 1,2 GHz, ARMv7. Ak niekto čaká pohodlné surfovanie po nete a sťahovanie ako u klasických smarphonov bude sklamaný ale pre firmy a biznis je to to pravé “orechové”. Má nielen elegantne úchvatný design ale navyše a čo je viac dôležité je praktický.

blackberry bold 9900

Je to taká krásna kombinácia plno hardwarovej QWERTY klávesnice s dotykovým 2,8″ displayom a so 16 mil. farieb. Rozlíšenie displaya je len 640*480 ale to na prácu bohate postačuje. A taktiež aj užívateľská pamäť 8GB je dostatočné veľká na uloženie všetkých potrebných čísel a prípadne aj fotiek vyrobených s 5 Mpix (2592 x 1944 bodov), LED blesk, autofocus a s digitálnym zoom foťákom. A keby aj nie stále si ju môžete rozšíriť o ďalší priestor microSDkartou.

S rozmermi telefónu: 115 x 66 x 10 mm a jeho váhou 130 g ho hravo ukryje aj malá ženská biznis kabelka prípadne pánska taštička na doklady a iné užitočné pánske veci. Podporu 3G už môžeme považovať za štandard tak ako frekvencie GSM: 850 / 900 / 1800/ 1900 MHz. Aby som vám neostala nič dlžná tu sú ešte dátové prenosy GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 14,4 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps) a možnosti pripojenia bluetooth 2.1, Wi-Fi, mass storage, kábel, NFC. Batéria Li-Ion, 1230 mAh je kapacitne z tých menších ak to porovnávame s modernými smartphonmi ale tam Blackberry určite nepatrí. Nieje na ňom možný ani videohovor čo môže byť niekedy na škodu ale na druhej strane je tam kopec iných vecí, ktoré “vyžierajú” baterku aj bez videa.

Samozrejme je možné posielať SMS, MMS, emaili, RSS a nechýba tu ani vtavaný GPS modul. Niekedy vo firme by sa hodilo mať podporu dvoch SIM kariet ale to tu nenájdete. Ak máte takú potrebu je nutné siahnuť po inom kúsku. Avšak či už pri práci alebo oddychu si môžete pustiť svoju obľúbenú kapelu vo formáte MP3 alebo AAC cez sluchátka pripojené 3,5mm konektorom. Nájdete tu aj videoprehrávač a tak si môžete vychutnať aj nejaké pekné alebo vtipné videá, ktoré si môžete aj sami natočiť s kamerou o rozlíšení 1280*720 bodov. Nieje to kto vie čo ale na zachytenie krátkych momentiek to postačuje.

Výrobcovia mysleli trochu aj na “hráčov” a tak telefón obsahuje aj Javu. Pre “workoholikov” tu zase nájdeme prehliadač dokumentov a tak isto pre všetkých už notoricky známy Internetový prehliadač.

V prípade, že sa neviete rozhodnúť, ktorý telefón by bol vhodný pre váš biznis a nemáte veľmi dobrý vzťah k dotykovým displayom odporúčam Blackberry Bold 9900 pretože tu vás s vašou HW klávesnicou nebude trápiť, že má aj dotykový display, ktorý sa vám zle ovláda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *