Caterpillar Cat B15 – mobil do extrému

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 5 rokmi 10 mesiacmi 7 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Na prvý pohľad masívne vyzerajúca krabička skrýva zaujmavý moderný mobilný telefón, ktorý svojmu užívateľovi poskytne potrebný komfort pri práci aj zábave. Je určený pre používanie v extrémnych podmienkach kde by bežné telefóny mali problémi. Jeho výdrž pri teplotách od -28°C do +55°C je neuveriteľná a nehovoriac o tom, že pri norme odolnosti IP67 vydrží ponorený vo vode v hĺbke 1m až 30 minút a to bez akéhokoľvek poškodenia. Výrobca navyše tvrdí, že mu neublíži ani pád z výšky 1,8m priamo na betón. Telo telefónu je z tvrdého hliníka s gemenými časťami, ktoré chránia mobil pred pádom.

Je to dvojsimkový mobil ako stvorený pre prácu kedy môžete mať pri sebe súčasne dvoch operátorov a ušetriť tak na účtoch. Tak či onak mať po ruke v jednej hračke dve SIM karty je výhodou aj nevýhodou. Pri kapacite baterky s 2000 mAh ju aj tak dosť vyšťavujú a teda nečakajte hoc od silnejšej baterky zázraky.

CAT-B15

Odolný dual SIM smartfón má normu normu odolnosti IP67. Operačný systém Android 4.1 vo verzii Jelly bean to už je z tej lepšej rady adnroid, čo užívateľa poteší. Jeho dvojjadrový 1 GHz procesorom vás zase podrží pri zložitejších operáciách ale len s 512 MB operačnou pamäťou RAM a 4 GB vnútrným úložným priestorom. Našťastie je možné úložisko rozšíriť pomocou microSD do veľkosti 32 GB. Všedtko si budete pozerať na 4” WVGA displeyi. Pri práci ale aj zábave oceníte 5 Mpix fotoaparát, s ktorým sa dajú robiť slušné fotky a tak uchovať nejaké tie pracovné referencie a zákazky alebo aj trochu spomienok na zábavu s priateľmi či rodinou.

Pri dvoch SIM kartách možete využiť škálu frekvencie GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 Mhz. Je o trochu ťažší ako jeho „bratia“ smartfóny, avšak má to svoje výhody, pri práci keď ho budete mať pohodený len tak vo vrecku monteriek alebo v bunde tých 170g a rozmer 125 x 70 x 15mm budete stále cítiť a nemúsíte neustále kontrolovať či vám nevypadol. Je to tak trochu daň za jeho odolnosť. Poteší vás TFT dotykový display s rozlíšením 16mil. farieb a 480*480 b. a vylepšením Gorilla Glass a tak ho môžete ovládať aj mokrými rukami.

To, že má 5Mpix fotoaparát sme si už spomínali vyššie k tomu pridám autofókus a aj nahrávanie HD videa ((1280*720 b., 30 fps) Predná kamera je VGA. Na videohovor postačuje.

Pri prenášaní globálnych dát určite využite možnosti ako sú GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA a pri prenášaní lokánych dát zase bude nápomocný Bluetooth, microUSB, Wi-Fi (802.11 b/g/n). Veď uznajte sami v dnešnej dobe byť bez spojenia s okolitým svetom to je ako nepiť vodu.

caterpillar_cat_b15

Čo sa mi ale najviac páčilo bolo toto: práhráva MP3, má zabudované FM rádio, výstup na 3,5mm jack do slúchatiek alebo mini repráčikov a čo je úplne top najlepšie bol výstup na TV.
Pri práci alebo zábave v teréne oceníte GPS a aj prehliadanie dokumentov, a množsvto ďalších miniaplikácií kde ešte nájdete napr. aj multitasking.

Ak sa rozhodnete, že toto je ten správny kúsok, ktorý musíte mať nájdte v balení mobil, batériu, nabíjačku, USB kábel a dokumenty. Jeho cena slovenskom trhu sa pohybuje okolo 300 Eur.

Bol by hriech nemať takýto super telefón minimálne na prácu v extrémnych podmienkach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *