Najhranejšie online hry Slovákov v roku 2017

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 1 mesiacmi 27 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Aké hry nepochybne rezonovali medzi Slovákmi v kalendárnom roku 2017? Ktoré hry si získali fanúšikov aj recenzentov?

Rok 2017 je definitívne minulosťou a z pohľadu online hráča bol bohatý na nové zážitky a nové skúsenosti. Urodili sa desiatky nových herných titulov, z ktorých poniektoré budeme hrávať znova a znova i počas tohto roku. Ďalšie hry potvrdili svoj status z predchádzajúcich rokov a zaradili sa už skôr medzi klasiky a kvalitatívne tých najlepších reprezentantov svojho žánru.

 

Rozhodli sme sa vybrať sedem titulov, z rôznych oblastí a žánrov, ktoré najlepšie vystihujú akési hráčske nálady Slovákov v už skončenom kalendárnom roku.

 

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Taktická „strieľačka“ od Ubisoftu síce už v minulom roku oslávila svoje druhé narodeniny, no napriek tomu sa radí vo svojom žánri medzi absolútnu topku. Dokazuje to, že sa umiestnila i medzi najpredávanejšími hrami na Steame, pričom preskočila i takých konkurentov ako sú Assasin´s Creed Origins či Call of Duty WWII.

 

Total War: Warhammer II

Desiatky tisíc hráčov pripojených v tom istom čase. Takýmito skvelými číslami sa môže pochváliť v minulom roku vydaná hra Total War: Warhammer II. Hra si vyslúžila pozitívne recenzie ako od hráčov, tak aj od recenzentov a získala aj cenu pre najlepšiu strategickú hru v roku 2017. To rozhodne nie je zlé.

 

Counter-Strike: Global Offensive

Napriek tomu, že i tento titul má svoje roky – predsa len táto hra bola vydaná v roku 2012 – spoločne s vyššie spomenutým Rainbow Six sa populárne CS-ko môže pochváliť niečím, čo mu môžu iné hry závidieť. A to, že to v roku 2017 bola jedna z najviac predávaných i najviac hraných hier na Steame.

 

Sizzling Hot

Avizovali sme, že vyberieme hry z rôznych oblastí. Tým, čo je Counter-Strike pre hráčov klasických počítačových hier, tým je Sizzling Hot pre tých kasínových. Tento zástupca najklasickejších automatov, inšpirovaný legendárnymi lasvegaskými strojmi, už vďaka svojmu rozprávkovému jackpotu zmenil život viacerým hráčom.

 

NBA 2K18

Ani milovníci športových simulácii nezostali v minulom roku sklamaní. Vývojári z Visual Concepts prišli s už 19. pokračovaním NBA 2K série, tentoraz s príponou 18 dostupnou pre všetky hlavné platformy – počítač, PlayStation i Xbox. O tom, že i o tento typ hier je stále záujem, dokazuje i tretie miesto v rebríčku najpredávanejších hier.

 

NieR: Automata

Ďalším z úspešných minuloročných nováčikov na poli video hier bola Nier: Automata, akčná hra z dielne japonského vývojárskeho tímu PlatinumGames, ktorý stál aj za hrou Vanquish. Posledná hra spadá pod sériu Drakengard, ktorej prvá hra rovnomenného názvu bola uvedená v roku 2003.

 

Grand Theft Auto V

Na našom zozname pochopiteľne nemôže chýbať ani piata edícia z mimoriadne úspešnej a populárnej Grand Theft Auto série. Za štyri roky od uvedenia sa jej predalo 85 miliónov kópii a táto hra sa stala najpredávanejšou video-hrou všetkých čias v USA.

 

Zosadiť z trónu Grand Theft Auto V i iné úspešné tituly z nášho dnešného prehľadu sa budú pokúšať vývojári so svojimi hrami aj v tomto novom kalendárnom roku. Bude to rok, v ktorom by sa mali na trh dostať tituly ako Far Cry 5, The Last of Us Part 2 či Metal Gear Survive. Budú mať dvanásť mesiacov na to presvedčiť hráčov ku kúpe a dostať sa na zoznam najhranejších titulov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *