PRESTIGIO MultiPad PMP7280C 3G- recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 4 mesiacmi 18 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Jedna moja známa sa veľmi tešila z darčeka čo jej priniesol ježiško pod stromček. Opýtala som sa jej čo také dostala keď je celá bez seba. Vraj tablet konečne. A nakoniec to dopadlo tak, že si ho vlastne kúpila sama niekde v elektre v akcii za asi 135 eur spomínala. Dostala k nemu aj púzdro z hardwarovou klávesnicou. Tu klávesnicu poznám už som ju testovala na moju HTC One X, je to super ale kto by sa kôli telefónu a pohodlnejšiemu písaniu sms a emailov ťahal z ďalšími aj keď len gramami navyše :-)

Kúpila si teda tablet od spoločnosti Prestigio s radovým označením MultiPad PMP7280C s 3G verziou lebo cez to chce vraj aj telefonovať. Mne to príde vždy veľmi smiešne keď vidím ľudí ako majú pri hlave takú veľkú placku a hovoria do nej :-D Ospravedlňujem sa všetkým ale je to fakt smiešne :-) vždy si spomeniem na príhodu ako som išla s kamoškou zo školy a jedna pani v paneláku asi na 2 poschodí trčala z okna z tým starým bezšnúrovým telefónom z dlhou antenou a tvárila sa, že telefonuje a pritom sledovala či ju niekto sleduje. No prišla si vtedy asi veľmi dôležitá avšak mi sme sa slušne pobavili :-D Takže ľudia malá priateľská rada. Tablet s 3G je naozaj výborná vec o tom nepochybujem ale obetujte ešte pár eur a kúpte si k tomu aspon káblíkové handsfree a buďte znova ľuďmi a nedávajte dôvod iným aby sa vám smiali.

PRESTIGIO MultiPad PMP7280C 3G_2

Tento 8″ krásavec v čiernom prevedení beží na operačnom systéme Android 4.0 čo je výborné a ponúka preto veľa možností ako je inštalovanie hier, programov a iných užitočných aplikácií priamo cez obchod GooglePlay v prípade, že ste držiteľom užívateľského účtu nieco@gmail.com. Ak nim nieste tak si ho proste založíte a idete na vec. Jeho už spomínaný 8″ palcový display nám ponúka rozlíšenie 1024×768 a 8GB úložný priestor na naše pracovné, osobné alebo zábavné záležitosti. V ponuke na voľné chvíle alebo na prenos obrazu cez virtuálny svet máme k dispozícii 2.0MP fotoaparát a 0.3 MP zadnú kameru. Uznávam nieje to nič extra ale na bežné použitie keď potrebujete niečo urýchlene zachytiť to určite bude stačiť. Pomocou microUSB či Bluetooth si môžete zálohovať svoje dáta alebo si ich presypať niekam kde máte viac miesta. Taktiež môžete použiť aj WiFi pripojenie, ktoré je už takmer štandard v takýchto zariadeniach. Tiež už vyššie spomínaný 3G modul nám slúži na telefonovanie za predpokladu, že máme vloženú SIMkartu akéhokoľvek mobilného operátora.

Dvojjadrový dual-core procesor s taktom na frekvencii 1,2 GHz je pomerne luxusný na toto technické prevedenie. Poskytne vám potrebnú rýchlosť pri surfovaní ale aj potrebný luxus pri prezeraní uložených dát, počúvaní hudby alebo filmov. Operačná pamäť 1 GB DDR 3 podporí váš šikovný procesor. Svoju obstojne prietrannú 8GB užívateľskú pamäť si môžete rozšíriť ešte za pomoci micro SD karty a to až do veľkosti 32 GB. Display sme už spomínali na začiatku ale zabudla som spomenúť že je 5 bodový s funkciou multi-touch.

PRESTIGIO MultiPad PMP7280C 3G_1

Na tablete ešte máme k dispozícii konektor na pripojenie HDMI out 1.3 FullHD a okrem už spomínaného bluetooth a USB 2.0 konektoru tu nájdeme samozrejme aj výstup na slúchatka s 3.5 mm jackom. Podporované formáty pre video: AVI, 3GP, RM, RMVB, FLV, DAT; Podporované formáty pre foto: JPEG / PNG / GIF (statický) / BMP; Podporované formáty pre audio: WAV / OGG / AAC. Samozrejme svoj tablet môžete použiť aj ako čítačku elektronických kníh. Veď snáď každý si čas od času prečíta nejakú dobrú knihu. Podporované formáty pre e-kníh: PDF / EPUB / TXT / FB2 / PDB / RTF. Ak študujete alebo pracujete často s dokumentami a tabuľkami tak sa hodí aj balík MS Office alebo jemu podobnú a tu si môžete byť istý podporou formátov programov Word, Excel, PowerPoint. A ešte záverom technických detailov musím spomenúť podporované súborové systémy: FAT, FAT32, NTFS.

Vaša nová hračka je vybavená G-senzor 360 °, má vstavané reproduktory 2×1 W, batériu s kapacitou 4100 mAh. V balení nájdete: tablet MultiPad PMP7280C3G, USB kábel a napájací adaptér, Kožené puzdro v balení, OTG kábel, Rýchleho sprievodcu, ktorého predpokladám aj tak nebudete čítať lebo budete zvedavý čo vaša nová hračka dokáže :-)

Napriek tomu že niesom veľmi fanúšikom tabletov a skôr ocením notebook ale na hranie takéto niečo určite stačí a je možné ho použiť aj na prácu takže ak nemáte extra veľké nároky bude vám určite stačiť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *