Lenovo A850 – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 3 mesiacmi 16 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Kamarát ma požiadal o radu. Vyberal si nový mobilný telefón. Prirodzene by som sa mu snažila nahovoriť že HTC je najlepšie, ale už mal vlastne vybraté len chcel vedieť čo si o tom myslím. Oslovila ho spoločnosť Lenovo a model A850. Tak som sa mu pozrela na “zúbok”. Otvorila som si k takejto zodpovednej úlohe moju obľúbenú čokoládu :-)

lenovo850_3

Ako už veľa modelov modernej doby aj tento mobil môžeme s kľudným svedomím zaradiť do kategórie Smartphone. Ako už z toho jasne vyplýva má dotykový display. Keď mám byť konkrétna a to aj musím jeho rozlíšenie je 960 x 540 a veľkosť displaya je 5,5″. Váha 184g krásne korešponduje s jeho nenúteným vkusným designom. Rozšírenie miesta kedy v telefóne máme užíateľskú pamäť len 4GB  pomocou microSD karty ocenia najmä tý ktorý veľa fotia, točia videá prípadne ako ja nosia si hudbu a svoje obľúbené veci so sebou.

Nosi si so sebou telefón s jeho výškou 153,5mm, šírkou 79,3mm, hĺbkou 9,45 mm to nieje ani nosenie to je prepich. Veď kto by neocenil takú klasiku keď s niekym voláte a rozprávate mu, že sa pozeráte na niečo krásne a on to nie a nie pochopiť. Jednoducho spravíte fotku alebo video a pošlete mu to. Koniec koncov na to tu predsa ten foťák máme :-) Podporený operačným systémom Android vo verzii 4.2.2 Jelly Bean veď to je krása sama o sebe (povzdychla som si). A predsa len aj ja ho mám v telefóne a overné praxou jednoducho spokojnosť. Prehráva aj MP3 ale to už beriem ako štandard lebo to už prehráva aj priemerne dobrý mobilný telefón.

lenovo850_1

Batéria typu Li-Pol s kapacitou 2250 MAh už niečo viac vydrží aj keď pri týchto telefónoch je to viac o tom čo s ním celý čas robíte. Keď ho necháte ležať na stole vydrží smelo aj 5 dní ale vypnite mu všetko čo tu baterku vyžiera :-) Avšak ak ho používate ako bežný človek len na SMS a volanie tiež závisí ako dlho voláte a koľko SMSkujete. No bežne tieto telefóny pri max zaťažení vydržia asi 1-2 dni. Ale veď ich máme viac na hranie ako na prácu aj keď používať ho na prácu je výborný nápad azda ten najlepší. Poznačíte odofotením, odošlete nové informácie a fotky emailom kolegom či priateľom. Pracujete, zabávate sa, počúvate hudbu. Užívate si svoj mobil akoby bol hračkou. Procesor s taktovacou frekvenciou 1,3 GHz vás v tom bude ešte podporovať.

lenovo850_2

Je vhodný aj na cesty a šport vďaka vstavanému GPS modulu. Bluetooth-om môžete zdieľať svoje dáta prípadne ich zálohovať na iný zdroj. GPRS a EDGE podporí vaše surfovanie po nete pomocou mobilného operátora. A navyše si môžete pustiť aj FM rádio, ktoré máte prednastavené ako aplikáciu. Vždy ma to potešilo v každom telefóne ale málokedy som to používala. Je tu veľa možností a ako kamoš povedal za tú cenu tá zostava stojí. Kúpite ho už od 180 Eur na Slovenskom trhu.

Takže fanúšikovia spoločnosti Lenovo chýba vám do zbierky? Rýchlo si ho objednajte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *