HP Pavilion TouchSmart 11-e000ec – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 4 mesiacmi 19 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Tak sa zase ocitám v zajatí mojej obľúbenej značky. Áno už ma trochu poznáte je to znova o HP. :-) Ale to čo vám chcem predstaviť je skutočne veľmi zaujímavé. Malinké takmer kabelkové HPčko to je teda niečo. Pre ženy úplne super hračka a zároveň poskytuje dostatok technického komfortu k práci nielen pre ženy ale aj pre mužov. Malý 11,6″ dotykový, áno čítate správne dotykový display s leklým povrchom vám zobrazí všetko čo od neho budete požadovať.

hpE2V74EA_2

Obsahuje dvojadrový procesor AMD A4-1250 APU s grafickou kartou Radeon HD 8210 (1 GHz, vyrovnávacia pamäť 1 MB). Ako to už pomaly býva zvykom máme predinštalovaný operačný systém, konkrétne Windows 8 64bit verziu. Potrebujeme aspoň stredne veľkú pamäť a tu je k dispozícii na taký mini notebook až 8 GB DDR3L s 1xDIMM slotom. Miesta na uloženie je tu pomerne dosť až ma to milo prekvapilo avšak od HP ma už máločo prekvapí lebo vždy očakávam top kvalitu a špeciálne vymoženosti. Disk o veľkosti 500 GB s 5400 otáčkami za minútu SATA.

hpE2V74EA_1

Neodrážajúci už vyššie zľahla spomenutý WLED dotykový displej WVA s uhlopriečkou 29,4 cm (11,6″) s HD rozlíšením (1366 x 768) (3,6 mm) a grafikou AMD Radeon HD 8210 skutočne poskytne pohodlie pre prácu aj prípadnú zábavu. Je malý ale veľmi šikovný poskytne nám komfort plnohodnotného veľkého notebooku. Zvážte sami. Porty, ktoré obsahuje sú porovnateľné s klasickým veľkým notebookom. 1x VGA, 1x HDMI, 1x kombinovaný konektor pre výstup na slúchadlá/vstup na mikrofón, 1x USB 2.0, 2x USB 3.0 (toto by som tu nečakala ale je to presne to čo HP vie kam má dať), 1x RJ45 a ešte niečo takmer akoby navyše v mini notebooku. Už by ste mali pocit že sa tam nič nezmestí ale ešte predsa potešíme fotografou a dali nám tu multi-formátovä digitálnu čítačku médií pre karty SD. “Fíha” povedala som keď som ho držala v ruke.

hpE2V74EA_3

Spoločnosť HP ani pri tomto mini kúsku neostala nič dlžná tzv. fajnšmekrom voľnej zábavy či ľahkým hráčom. Nieje nič jednoduchšie ako sa spojiť s priateľmi cez zabudovanú webovä kameru HP TrueVision HD s indikátorom činnosti LED a integrovaným digitálnym mikrofónom. Alebo si vychutnať film či svoje obľúbené skladby prostredníctom technológie DTS Sound+ s dvojitými reproduktormi. Polohovacie zariadenie TouchPad s tlačidlom zapnutia/vypnutia a podporou viacdotykových gest a klávesnica ktorá podporuje zobrazenie vo veľkosti 91 % a textúru a rozloženie typu island vás dostane na svoju stranu. Tomu sa jednoducho len s ťažkosťami odoláva.

hpE2V74EA_4

Prejdime si ešte praktické veci ohľadne pripojenia do veľkolepého virtuálneho sveta. Sieťové rozhranie máme vyriešené pomocou Integrovanej 10/100 BASE-T Ethernet LAN. Čo sa týka bezdrôtových riešení to je viac-menej klasika 802.11b/g/n a samozrejme Bluetooth. Mini notebook je napájaný sieťovým adaptérom 65W, nosíte v ňom 3-článkovú lítium-iónovú batériu, ktorá vydrží až 7h na jedno nabitie. Energetická efektivita spĺňa normy ENERGY STAR® a EPEAT® Silver. S rozmermi (Š x H x V) 29 x 21,6 x 3,58 cm (Rozmery sa líšia v závislosti od konfigurácie) a jeho ultraľahkou hmotnosťou len 1,5kg (Hmotnosť závisí od konfigurácie) ho baby skutočne môžete nosiť aj v kabelkách :-)
hpE2V74EA_5

HP je proste trieda a nebyť toho, že ja potrebujem väčší display na kreslenie v PSD hneď po ňom skončím pretože aj cena mi príde dosť prijateľná. Dokážete ho kúpiť okolo 400 eur. Čo mne osobne príde ako smiešna cena za to čo vám táto hračka ponúka. Možno budem mať teda notebooky dva :-)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *