ASUS VivoBook S551LA – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 6 rokmi 5 mesiacmi 17 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Tí pozornejší čitatelia mojich článkov si iste všimli, že si stále vyberám nový notebook a neviem sa rozhodnúť a tak sa mi dostal do ruky aj tento od spoločnosti ASUS. Pýtala som sa jedného kamárata čo by mi odporučil. Bolo to v čase keď už som toho mala naozaj dosť a teda som si povedala, že je na čase nechať si aj trochu poradiť a rozšíriť si tak obzory. A kamoš mi odpovedal “nebude sa ti to páčiť ja viem, že máš rada HP-čka a ja som skôr taký ASUSový”. Neskutočne ma týmto výrokom pobavil :-D že ASUSový. To znelo skoro ako ananásový. Ak nás niekto započul a nevedel o čom sa rozprávame rozhodne bol z toho slušne mimo :-)

ASUS VivoBook S551LA_1

Musím však takmer rezignovate uznať, že hoci niesom fanúšikom ASUS notebookov tento ma milo prekvapil. Display o veľkosti 15.6″ formátu 16:9 v HD prevedení s rozlíšením 1366×768 a reflexný panel. Wav. Vypadlo so mňa úplne nečakane. Grafiku by som deklarovala ako lepší priemer. Nájdeme tu integrovanú od firmy Intel® HD Graphics 4400.  Ale procesor to už je niečo iné ja som mala v ruke s procesorom Intel® Core™ i5 4200U ale robí sa aj Procesor Intel® Core™ i7 4500U a Procesor Intel® Core™ i3 4010U. Takže ak chcete obetovať výkon kôli cene, samozrejme to možné. Ak však si môžete dovoliť investovať viac určite sa rozhodnite pre ten vyšší výkon. Oplatí sa. Samozrejme vždy je dôležité na čo notebook budete využívať a od toho sa odvýjajú aj vaše potreby a teda aj požiadavky na notebook či stolový PC.

Je tu predinštalovaný operačný systéme Windows 8 čo mne osobne trohcu prekáža ale tak je možné si na to zvyknúť, veď výjoj ide neustále v pred a na tomto “stroji” by bol hriech trápiť sa s OS Win napr XP. :-) to už by bolo až trochu smiešne a koniec koncov už na to ani ovládače nestiahnete lebo sa robia len na win7 a vyššie a veľakrát už len pre OS Win8. Pamäť je jedným z tých dôležitejších parametrov na ktoré by sme mali dbať pri výbere nového účelového notebooku. Tu sa potešíme 4 GB , ale máme tu  1 x SO-DIMM pätica ktorá nám umožní rozšíťiť ju max. do 8 GB SDRAM čo je podľa mňa super.

Hardisk osobne pre mňa nieje až tak dôležitá veľkosť ale tak mal by mať min. tých 500gb a tu máme na výber véééééľa možností 500GB HDD 5400 RPM, 750GB HDD 5400 RPM, 1TB HDD 5400 RPM, 500GB HDD 5400 s 24 G SSD RPM, 750GB 5400 s 24 G SSD RPM, 1TB HDD 5400 s 24 G SSD RPM. Áno už tu máme aj disk s označením SSD čo je výborné ale počítajte s tým, že tieto disku niesú veľmi lacné a tak za komfort si priplatíme. Pri tomto disku a jeho bleskovo rýchle štarty systému ale niekomu skutočne stoja  za to. Nechýba ani optická mechanika s označením Super-Multi DVD, tak môžeme stále v pohode zálohovať fotky, a prácu či iné veci aj na CD alebo DVD médiá.

ASUS VivoBook S551LA_3

Nechýba tu ani moja obľúbená čítačka kariet a tu je v prevedení 2 v 1 ( SD/ SDHC). Web kamerka HD 720p CMOS modul. Nesmú chýbať ani sieťové pripojenia 10/100/1000 Base T a podpora BT 4.0 (kombinovaná karta WLAN + BT 4.0). Poďme sa teraz pozrieť na vstupy a výstupy. Čo môžeme očakávať od tejto novinky od spoločnosti ASUS. 1 x kombinovaný zvukový konektor, 2 x USB 3.0 port, 1 x USB 2.0 port, 1 x RJ45 LAN konektor, 1 x HDMI, 1 x čítačka kariet SD (ktorú sme si už spomínali vyššie).

Keďže všetci radi počúvame nejakú dobrú hudbu tak aj tu si môžeme vychutnať svoje obľúbené skladby ale pozrieť film s dobrým zvukom za podpory vstavaných reproduktorovo a skype volania vychutnatnať s mikrofónom tak isto ako reproduktory s oznažením SonicMaster a ešte navyše aj s podporou MaxxAudio. Slušné. Keď už teda oddychujeme pri filme či hudbe máme tu podporu batérie 3článkov 4500 mAh 50 Whrs a je to polymérová batéria. V balení okrem iného nájdeme samozrejme napájací adaptér Výstup:19 V DC, 3.42 A, 65 W a Vstup:100 -240 V AC, 50/60 Hz univerzálny. Svojho nového miláčika chceme všetkým ukázať a predstaviť aký je úžasný a tento má rozmery presne na prenášanie z miesta na miesto :-) 380 x 258 x 22.5 mm (ŠxHxV) a jeho hmotnosť 2.4 kg vrátane polymérovej batérie vás tiež nejak extra nebude obmedzovať. Páči sa mi aj to že je vybavený v rámci bezpečnosti zámmkom Kensington a ochranou a zabezpečením disku heslom.

ASUS VivoBook S551LA_2

Môj pracovný názov pre tohto favorita je ultratenký, ultraľahký, ultradobrý, ultrapracovitý, … Vy si doplnte to čím vás oslovil a tiež mu dajte nejaké príjemný nick:-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *