Iphone 5 (recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 7 mesiacmi 27 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Tak si niekedy vravím, ešteže mám dobrých priateľov :-D každý niečo má a je ochotný mi to požičať na hranie a potom vám môžem písať takéto nielen krásne ale hlavne verím, že aj užitočné články.

Skalní fanúšikovia applu a zvlášť nadupaných iphonov si už iste zvykli na dvojročný cyklus akým apple predstavuje svoje bombastické novinky. Najskôr pustí na trh extravagantný model, ktorý ohúri novým designom a je plne nabitý novinkami. O rok neskôr príde konzervatívna verzia s označním „S“, ktorá vylepší predošlú verziu aj o doplnky ktoré sa nestihli a opraví prípadné chyby.

Iphone 5 radím medzi tie tie extravagantnejšie kúsky so sveta IT. Zároveň však pôsobí aj ako doladená verzia predošlých svojich súrodencov so starších generácií. Designovo vychádza samozrejme z modelu iphone 4, je však dlhší, užší a zostavený z iných materiálov, takže aj nefanúšik iphone si všimne zmenu ktorá je pravdepodobne najväčšou doteraz.

iphone5

 

Tak ako už býva pre extravagantné veci zvykom, a ani toto nebude výnimkou, má svoje “muchy”. V prípade najnovšieho iphonu je to zrada vo fotoaparáte, ktorá občas vykreslí na fotke fialovú žiaru a má aj problémy s novou aplikáciou Mapy.

Avšak netreba vešať hlavu slovo občas signalizuje len občasné starosti veď uznajte, ktorá elektronická hračka pokiaľ nieje priamo z NASA je teda úplne dokonalá. Veď to vyvíjajú len ľudia a chybovať je ľudské tento svet nemôže byť dokonalý bol by príliš nudný :-)

Dvojjadrový procesor, a OS6 od Apple, tie najúžasnejšie fotky správite s 8Mpix foťákom (sem bude mat spomínanú fialovú žiaru ale tak nafotíte viacej a bude z čoho vyberať), budete sa pozerať už na Retina display (spomínala som tento typ displaya už pri produkte Mac book Pro) len si predstavte tie krásne rodinné fotky, fotky z oslavy, so športových aktivít a iných zážitkov, …

Krásne sedí v ruke, má nádherné farby, na dotyk je veľmi príjemný a čo je dôležité je výkonnejší ako jeho predchodca. Kto ho chce vyskúšať? Ešte mi dajte chvíľku ešte si niečo povieme :-)

Tu je trochu technických informácii: operačný systém-iOS, 2jadrový procesor 1,2GHz Apple A6, rozmery: 124*58*8mm, hmotnosť: 112g, dotykový retina display so 16mil farieb a rozlíšením 640*1136b, 8Mpix fotoaparát s LED bleskom a autofokusom, Full HD videozáznam, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, 3,5mm jack na slúchadlá, TV- Out, GPS, batéria: Li-ion 1440 mAh.

V telefóne však nenájdete  xenónový blesk, ktorý by bol výborným pomocníkom pre umeleckých fotografov. Nieje možné ani rozšíriť si v ňom pamäť o ďalší priestor, a tiež si nevypočujete rádio čo nie je zase takou prekážkou keďže už je veľmi veľa šikovných aplikácií na prehrávanie akéhokoľvek rádia na svete. (budem o nich písať v samostatnom článku) Jedinou podmienkou je mať pripojenie na internet wi-fi alebo klasické mobilné pripojenie.

Pozrime sa čo nájdeme v krabičke: samozrejme iPhone, nabíjačku, USB kábel, stereo slúchadlá EarPods a dokumenty.

A teraz už kľudne klikajte na váš obľúbený internetový obchod alebo utekajte k najbližšiemu predajcovi a kúpte si svoj obľúbený Iphone 5.

Prajem vám veľa zábavy s vašim novým miláčikom :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *