HP ENVY DV6-7200ET – ten musí byť môj

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 8 mesiacmi 6 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Keď dostanete tento parádny kúsok od HP do ruky už ho viac nebudete chcieť pustiť budete ho chcieť len vlastniť a ovládať. Procesor 2.4 GHz Intel Core i7-3630QM vás doslova zaskočí svojou svižnosťou a výkonom v hladkej spolupráci s chipsetom Intel HM77 Express a ich kamarátmi microprocessorom cache 6 MB L3 a pamäťou 16 GB DDR3.

Plnohodnotná klávesnica t.j. vrátane numerickej klávesnice poteší hlavne programátorov a spisovateľov :-) Mňa teda rozhodne teší pretože nemusím prepínať „do blba“ cez shift alebo inú nepohodlnú skratku aby som mohla zadať pár čísel pri písaní či už textu alebo zdrojového kódu. A keď sme pri práci viete čo ma úplne dostalo známa vec z môjho obľubeného HTC one X telefónu a tým je Beats Audio so 4 speakers a HP Triple Bass Reflex Subwoofer. Tak teraz vám garantujem, že si ani len neviete predtaviť ako krásne to hrá. To je taká krása pustiť si svoje obľubené songy a až pri tomto zistíte, že sa vaša práca premenila na zábavu :-)

Osobne DVD alebo CD mechaniku už nezvyknem príliš používaž ale Blu-ray ROM s SuperMulti DVD±R/RW double layer proste musí potešiť aj keď veľmi nechcete. Tak som si hneď nakúpila nové dvojvrstvové DVD média a pokusne niečo napálila, pretože som aj tak potrebovala trochu poupratovať na externom disku. No je to radosť napaľovať. Zrazu máte pociť, že vy ani nič nerobíte len zadávate príkazy a želania.

notebookHPENVY DV6-7200ET

A moja obľúbená časť práce je keď pustím photoshop a táto grafika značky NVIDIA GeForce GT 630M (2 GB DDR3 dedicated) – mimochodom NVIDIA je moja srdcová značka, tak to je teda sila povedala som, pretože konečne nečkám kým sa vypixluje moja grafika. Pekne som si to uložila do vytvoreného priečinku na Hardisku o veľkosti 1 TB rady SATA s 5400 otáčkami a s 24 GB partíciou pre obnovenie systému.

Display notebooku vás tiež trochu dostane na kolená. Je to síce len 15.6“ (39.6 cm) ale HD BrightView s LED-backlit a rozlíšením 1366 x 768.

A viac dôležité veci pre hráčov a sieťarov. Nájdete tu luxusné parametre, ktoré potešia nielen vaše oči ale aj programátorskú či hráčsku dušu. Integrovaná sieťová karta 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN, Bezdrotové pripojenie cez Intel 802.11 b/g/n with Widi; Bluetooth.

Čo sa týka myšky ako takej tak je tu klasický TouchPad ktorý je multi dotykový a je možné ho vypnúť, čo rozhodne ja oceňujem pri dlhom písaní kedy nedochádza k trápeniu nervov tým, že sa dlaňou opriem o dotykovú plochu a zrazu píšem inde a celá praca je dosť „rozbitá“ a potom to hľadám kam to vlastne patrí :-(

Keďže nielen prácou je človek živý ale treba vedieť aj relaxovať nájdete tu VGA kartu, výstup x HDMI, až 2 výstupy na sluchádlá, 1x mikrofónny vstup a čo ma teda luxusne potešilo sú 1x USB 2.0 a až 3x USB 3.0, no a samozrejme nemôže chýbať 1x RJ45.

Pri rozmeroch 37.8 x 24.7 x 3.25 cm a váhe 2,46 kg ho vláčim úplne všade aj keď ho mám zatiaľ len požičaný :-) ale keď si taký kúpim čo bude už čoskoro tak ho budem aj tak vláčiť všade lebo už teraz je po mojom smartphone druhým najlepším elektronickým priateľom. Dôvodom je aj jeho 6-cell Li-Ion baterka a klasický 120W AC sieťový adaptér .

Webkameru HP TrueVision HD s integrovaným dual array digital mikrofónom veľmi nepotrebujem používať ale keď už je taká skvelá možno sa premôžem na občasné skypové spojenie s priateľmi.

Nájdete tu operačný systém win 8 v 64bit verzii ten mi malinko vadí ale je to len otázka zvyku nakoľko do teraz som používala výhradne a to dlhodobo win 7 tiež 64bit verziu. Toto mi pripomína trochu veľký smartphone ale skutočne je to len otázka zvyku alebo vkusu prípadne osobnej prestíže.

Na slovenskom trhu si ho môžete zaobstarať už od ceny 800 Eur čo za takúto šupu si myslím nieje až taká závratná suma.

Takže ja už makám na tom aby som ho dostala do vlastníctva a čo vy?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *