Droppbox priestor zadarmo alebo…?

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 9 mesiacmi 21 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Potrebujete priestor na ukladanie svojich dát a stále máte málo USB kľúčov a externých diskov a navyše to vždy zabudnete u nejakých kamošov? A to ešte nehovoriac o tom, že by sa vám zišlo mať to všade po ruke a vysypať si niekam fotky a videá keď ste na dovolenke, alebo nahrať si do svojho zariadenia či je to už mobil, mp3 alebo tablet nejakú dobrú hudbu pre potrebný relax, niečo svižné na dobrú náladu a chcete to mať stále po ruke. Ja viem príliš dlhý úvod. Iste ste už zvedavý čo pre vás mám. Poďme na to :-)

Droppbox je to čo potrebujete :-) ale aj tu platí citlivé dáta tu niesú v bezpečí. No ale už sme veľký a vieme, že to platí takmer pre všetko čo dáme na net alebo niekam zdieľame :)

drobppbox

Stačí sa zaregistrovať na linku https://www.dropbox.com a získate hned miesto, ktoré potrebujete do štartu však len par GB. Nebuďte smutný je tam pár možností, ktoré keď dodržíte získate viac priestoru pre úložisko svojich dát ako sú fotky, videá zo zaujmavých akcií, dokumenty, … Znova musím upozorniť nedávajte tam citlivé dáta :-(

droppboxMenu

Ako môžeme vidieť vyššie na obrázku toto je ľavé menu keď ste prihlásený v droppboxe a tam na spodku “Get Started” s ikonou torty keď kliknete tam sa vám otvorí iné okno kde máte popísané čo máte spraviť pre zväčšenie vášho virtuálneho priestoru :-) Tých bodov je tam 7 a všetky sú ľahko splniteľné :-) a potom ako môžete vidieť na mojom účte môžete mať aj 23GB priestoru zadarmo a samozrejme pozvaním veľa priateľov aj oveľa viac miesta.

droppboxMenu1

Samozrejme virtuálny priestor na uskladnenie vašich dát je možné aj zakúpiť ale kto by za to dával peniate ak mu stačí len niečo sem tam presunúť a zase si uvoľní miesto a navyše ako som už vravela pohybujeme sa vo virtuálnom svete kde navyše skladovať citlivé dáta vôbec nieje bezpečné aj keď využitie je veľmi jednoduché a praktické na zdieľanie dát medzi dvomi počítačmi, na “presypanie” fotiek a videí z dovolenky či akcie v prípade, že ich chcete ukázať priateľom :-)

Predstavte si to ako zdieľanie disku v počítači len toto je virtuálny disk. Môžete vytvárať a mazať zložky, prideľovať im práva. Je to veľmi praktické ak potrebujete s nejakým konkrétnym človekom zdieľať napr. predajný katalóg alebo niečo podobné. Vytvoríte si zložku, dáte jej meno napr. práca XY a nazdieľate ju konkrétnemu človeku, ktorý má právo čítania, editovania aj mazania alebo mu tie práve jednoducho “orežete” podľa vašich požiadaviek.

Jednoduché však? Prajem príjemné a bezpečné zdieľanie dát :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *