Azet.sk bol napadnutý hackerom igigi na nový rok !

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 8 rokmi 10 mesiacmi 12 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Azet.sk bol napadnutý hackerom igigi na nový rok !
5 (100%) 1 vote

To čo mnohý očakávali sa naozaj aj stalo , web azet.sk bol napadnutý už docela známym hackerom igigim . Ten o tom informoval na svojom blogu a samozrejme priložil aj sql tabulky z databáz . Po tom čo hackol už weby ako csfd.cz , atlas.sk , Biznisweb.sk , orange.sk , Union.sk a iné .Od nového roka píšem aj o hackeroch do sekcie hackeri – bude to niečo ako menšia databáza prienikov .

Hacker s prezývkou Igigi sa dostal už aj k dátam z SQL tabuliek najnavštevovanejšieho slovenského servera Azet.sk. Na svojom blogu dnes zverejnil štruktúry tabuliek na svojom webe http://igigi.baywords.com/azet-sk-hacked/ a ukážku používateľských dát. Ide o mená užívateľov, pohlavia a v prípade niektorých kont aj o e-mailové adresy či časti telefónnych čísel.

V tabuľke útočník podľa svojich slov našiel údaje 7 miliónov užívateľov.

Spôsob prieniku v príspevku na blogu nekomentoval.

 

Hacker je známy skoršími prienikmi do viacerých popredných webov. Medzi najvýznamnejšie patria služba RockYou.com, v prípade ktorej hacker po získaní údajov zverejnil všetky heslá, či Orange.sk. V tomto prípade ale podľa spoločnosti prišlo „len“ k úniku prevádzkových dát webov, nie zákazníckych dát. Pred Vianocami útočník zverejnil prienik do databáz poisťovní Union a Uniqua (v druhom prípade bolo potvrdené aj získanie databázy cestovného poistenia) a na Atlas.sk. Po nich boli publikované prieniky na servery Webareal.cz, Webareal.sk, Byznysweb.cz, Biznisweb.sk, Imagic.cz, Redakcni-system.cz, Auto.cz či Games.tiscali.cz.

Lukáš Prelovský

Moje témy sú internetový marketing , rozbiehanie eshopov , tvorba webov , webdesign a návody na software. Som zakladateľom bezplatného eShop poradenstva a združovania WooCommerce SK + CZ komunity na Facebooku. Viac na stánke o mne.

Ak chcete nadupaný Web alebo e-shop kliknite pre SK alebo CZ trh. Ak máte nejaký problém a chcete využiť moju platenú asistenciu na riešenie problémov s IT, využite službu IT Pomoc na diaľku – platená podpora 24/7. Sledujte ma na Facebooku , Google plus + alebo Twitteri.

3 thoughts on “Azet.sk bol napadnutý hackerom igigi na nový rok !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *