Testovala som mobil od firmy Lenovo A660 (Recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 10 rokmi 11 mesiacmi 21 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Dnes sa mi dostal do ruky  mobilný telefón od firmy Lenovo ako inak z Číny . Je ľahký, tenký, menší ako HTC One X a o niečo väčší ako Samsung Galaxy Ace. Praktický na 2 SIM karty. Napriek tomu, že je to smartphone nemá zabudovanú baterku ako konkurenčný Iphone alebo HTC.

Takže otvoríme si kryt vzadu, založíme 1-2 simky, pamäťovú kartičku a baterku. Zatvorením krytu urobíme pár krát cvak cvak a môžeme ho v hornej časti v pravo spustiť klasickým zatlačením malého tlačidla. Zadáme príslušné pin kódy a telefón je spustený.lenovomt-555556

Keď som ho videla spustený vravím si moje nervy veď tieto smartphony sú všetky na jednu kopu. Intuitívne ovládanie ako spomína Steve Jobs vo svojej knihe o Iphone a iných jeho inovatívnych produktoch.

Lenovo pripomína svojim menu a ovládaním kombináciu HTC, Samsung, a i mnohými milovaný Iphone.

Je vodeodolný, takže je vhodný pre ľudí, ktorý pracujú v prašnom a vlhkom prostredí a pritom potrebujú byť v neustálom kontakte s kolegami, dodávateľmi, rodinou či priateľmi.

Dnes ho doniesol kuriér ešte som sa s ním veľmi  nemala čas hrať ale keďže mi to nedalo tak som sa chcela pozrieť bližšie na tento kúsok od Lenova s označením A660. Znova som ho otvorila už reálne som tam dala aspoň jednu SIM kartu ktorú som mala práve po ruke. Bola od o2. Keďže som už telefón mala zapnutý nejako ju odignoroval. Vlastne len tak z časti. Zaznamenal že tam niečo je a ikonka v hornej časti ktorá indikuje prítomnosť karty zhasla a ostala svietiť už len ta  na pozícii dva ale bolo mi divné že si nepýta pin. Tak som ho vypla a zapla a už to išlo normálne, rýchlo načítalo všetko v telefóne a vypýtal si pin. Zadala som ho a môžeme sa ďalej hrať .

Odblokovanie obrazovky funguje jednoduchým zatlačením vypínacieho tlačidla vpravo hore a následným potiahnutím prstom po obrazovke, podobne je to na Samsungoch.lenovo6s55s5s5s5

Má 5 základných obrazoviek kde si môžeme ukladať ikonky pre rýchle spustenie aplikácií. Aj tu nájdeme ikonku domčeka, ktorá vás vracia späť na hlavnú obrazovku.  Keď chceme dostať nejakú ikonku pre vás zaujímavej aplikácie na obrazovku rýchleho spustenia tak ju len jednoducho podržíme prstom a umiestnime na ploche na ľubovoľné miesto. A v prípade, že už ju tam nepotrebujeme spravíme to isté ale na ploche a presunieme ju do koša podobne ako v OS Windows.

Tento telefón ma tak intuitívne ovládanie, že to zvládne aj človek, ktorý smartphone ako taký drží v rukách prvý krát.

A teraz sa pozrime na pár technických ale potrebných detailov. V telefóne nájdeme WiFi, 3G, Dual Sim, Android 4.0, ICS Dual core 1GHz 4.0″, GPS, vodeodolný.

Z môjho pohľadu je telefón vhodný pre všetky typy ľudí, či už náročných alebo menej náročných.  Je to klasický jednoduchý smartphone, použiteľný aj v prašnom a vlhkom prostredí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *