Pozor na platené stránky downloads-server.sk a basnici.sk

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 14 rokmi 5 mesiacmi 3 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Pozor na podvodné stránky ktoré sú opäť funkčné , no pod inými adresami . Je pravda , že o tom čo sa na slovensku stalo , ludia sa registrovali na portály ktoré poskytovali obsah ktorý bol spoplatnení som písať na tomto blogu nechcel.Dosť sa to medializuje a nemal som náladu ani otom písať . No ked sa dívam odstupom času , rieši to polícia a navyše portáli dalej fungujú , len pod inými adresami a získavajú tak dalšie obete od ktorých žiadajú uhradiť sumu 60 euro .

Daný problém typu 60 eurové faktúry za prístup na webstránku , z ktorej môžete sťahovať freeware programy alebo básničky . Aj to je downloads-portal.sk / basne-portal.sk .

POZOR na downloads-server.sk a basnici.sk

V prípade registrácie na tieto portály vám príde na uhradenie suma 60 euro za používanie týchto portálov . Odporúčam pre prístup na tieto stránky vyplniť nepravdivé informácie o vašej osobe , nevyplnujte vaše pravdivé údaje.

fakura za 60 eur

60 eurove fakturz neplatit

Ludom , ktorý sa zaregistrovali na tejto stránke prišli faktúry 60 euro za to ,že sa zaregistrovali na týchto stránkach pričom otom ani nevedeli . Keby vedia že je to platené , nepáchne tam určite nikto , taký obsah nestojí za to aby človek za taký obsah platil , ked existuje množstvo alternatív .

Problém začal riešiť pán Miroslav Antoňak   http://www.cms-antonak.sk/home/60-eurova-faktura-za-registraciu/

ktorý aj podal trestné oznámenie spolu z podvedeními ludmi , očom svedčí aj skupina na facebooku http://www.facebook.com/group.php?gid=171369869378 do ktorej sa pridali užívatelia ktorý sa stali obeťou podvodu .  Na slovenskom internete to vzbudilo velký ohlas .

Firma prevádzkujúca tieto portáli Pro Content s.r.o  je vraj na takéto podvody odborník , v minulosti už v niečom podobnom išla . Pri registrácii stačilo vyplniť iba údaje ako email , adresa . Pod formulárom je dokonca napísané ,že portál si ukladá ip adresu . V začiatku fungovania týchto portálov žiadna zmluva nebola o platení , teraz ked ide po tom polícia sa na stránkach objavila pod registračným formulárom akási zmluva ktorá vás ma informovať že prístup niečo stojí .Sú to miniatúrne písma a ten text si očividne nikto ani nevšimne .

Právnici radia , že platiť tieto faktúry ludia nemajú !!!

Do budúcnosťi :

Ludom odporúčam na internete nevyplnovať svoje osobne údaje všade kde sa dostanú . Ide hlavne o stránky typu ako táto , kde ide o sťahovanie alebo zábavu . Vaše osobné údaje by ste nemali uvádzať do takýchto formulárov .

Svoje osobné údaje odporúčam dávať iba stránkam ako sú emailová spoločnosť , účet na paypal alebo facebooku kde komunikujete z rodinou , internetové obchody odkial si objednávate tovar . Do iných stránok neodporúčam aby ste zadávali svoje osobné údaje , kedže je najpravdepodobnejšie že budú niekedy na niečo použité ako v tomto prípade na zaslanie faktúr .

Zaujmavostou taktiež je , že login sekcia na prihlásenie je v menu . Po kliknutí na niaky produkt sa však zobrazí ihned registrácia , čiže niekto sa určite zaregistroval nielen raz kedže sa nevedel prihlásiť .

Verím že problémy z faktúrami slovenská polícia čoskoro vyrieši , a že takýto podobný podvod na ludí za prístup na webstránku sa na slovensku už nezopakuje .

Viac o tejto téme v médiach :

http://tvnoviny.sk/spravy/domace/pozor-afera-na-internete-za-jedno-kliknutie-si-uctuju-60-eur.html

http://pocitace.sme.sk/c/5097017/faktury-za-registraciu-bude-vysetrovat-inspekcia-alebo-policia.html

http://www.aktuality.sk/clanok/149503/pozor-klik-na-nespravnej/

http://www.zive.sk/spravy/kauza-registracie-za-60-eur-poskodeni-drzia-spolu/sc-30-a-285326/default.aspx

28 thoughts on “Pozor na platené stránky downloads-server.sk a basnici.sk

 1. Už to píšem po tretí krát. Došlo mi oznámenie : Oznámenie o začatí súdneho konania – mimosúdne vyrovnanie. Došlo mi to 20.5.2011 Tento ráz už chcú 141.04 Eur do 14 dní. Som z toho zúfala.Čo mám robiť ?

 2. Zase som dostala upomienku a platobný príkaz na sumu 136 eur. Na platobnom príkaze na pečiatke je uvedený okresný súd v Bratislave. Je vystavený na iné meno, nie moje.

 3. Ziadny platobny rozkaz ste nedostali a ani nedostanete. Prestante sirit hysteriu prosim. Tito podvodnici velmi dobre vedia, ze vam nic nemozu, iba sa spoliehaju na to, ze to neviete vy. Vsetky vyhrazky od nicj su absolutne bezzube.

 4. …. a takýto krásny pozdrav ma čakal dnes v schránke

  Celková suma: 169,65 EUR

  Vopred Vás upozorňujeme, že v prípade Vašej opätovnej ignorácie a neuhradenia dlžoby je treba počítať s viacerými finančnými nákladmi, ktoré môžu niekoľkokrát navýšiť uplatnenú pohľadávku, čomu však môžete predísť úhradou tejto dlžoby v najbližšej možnej lehote. S pozdravom,

  BIB Services s.r.o.
  Cabajská 10, 949 01 Nitra
  Slovenská republika

  Homepage: http://www.bib-services.sk
  Tlačové centrum: http://www.bib-services.sk/tlac.html

  IČO: 45 467 048
  DIČ: 2023007723
  Vložka číslo: 27169/N
  Okresný súd Nitra
  Štúrova 9, 949 68 Nitra

  Call Centrum – BIB Services s.r.o.

  +421 (0) 904 010 021*
  +421 (0) 949 202 451*
  +421 (0) 949 202 457*

  No čo na to poviete?

  • Zdravím pán ivan , poviem Vám nato iba toto : zive.sk/drahe-weby-musia-vratit-zaplatene-poplatky/sc-3-a-298006/default.aspx takže myslím že rozčulovať sa netreba . Tie weby išlí neférovú hru dúfajme že sa spravodlivosť našla .

 5. Ahojte, pred včerom sa mi podarilo zaregistrovat na tej stranke basnici.sk a dnes mi prisiel mail o uhradu 77€ do 20 dni…
  Čo mam robit mam si to nevsimat alebo ako sa z toho vymotat.
  Na tej stradnke som stravil maximalne 10 minut.

 6. Uz sa z toho nevymotas. Spamy o falosnych Rolexkach, Vi@gr3 a nejakych fakturach kvoli navsteve stranky ti budu chodit este velmi dlho.
  Co mas robit? Co robis obvykle so spamovou postou?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *