Návod ako zarábať na svojich videách na YouTube

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 11 rokmi 1 mesiacmi 27 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Od teraz majú používatelia svojich youtube video kanálov predovšetkým hudobníci veľkú možnosť zarobiť si na svojich publikovaných videách . Tvorcovia originálneho obsahu tak môžu ponúknuť svoj reklamný priestor vo videu alebo pred videom . Prinesie im to tak možnosť jedinečného zisku .

Vaše zaujímavé videá zarábajú

V prípade že máte zaujímavý video obsah to znamená ponúkate divákom obsah v podobe hudobných videí , videoblogy či iný hodnotný obsah táto možnosť je určená pre Vás .

Ako zarábať na videách youtube ?

V úplne prvom kroku sa musíte stať partnerom youtube . Môžete tak učiniť na stránke partner youtube a následne si podrobne preštudovať pravidlá a odoslať súhlas s ich používaním služby. Celý postup je veľmi jednoduchý stačí si prečítať postup na stránke youtube.

akozarobitnayoutbevideachaspoplatnitich

Ako zabrániť kopírovaniu svojich videií na cudzích kanáloch youtube ?

Od teraz majú partneri v youtube väčšiu možnosť dohliadať na autorské práva svojich videí . Funkcia dokáže rozpoznať obraz a zvuk a  v prípade podobného obsahu Vám ponúkne možnosť zrušeniu videa ak si na autorské práva nárokujete. V inom prípade môžete napríklad pridať reklamu do videa ktorého ste sa stali obeťou kopírovania a zarobiť tak aj na takejto forme nedovoleného šírenia .

Kto už zarába prostredníctvom YOUTUBE videa

V zahraničí sa presadili prostredníctvom partnerského programu google youtube partners už niekoľko interpretov ktorý boli do tej doby neznámi . Na Slovensku túto možnosť využívajú napríklad známy hudobník Rytmus , skupina  4D či módna blogerka na L3nChannel.

Kto si zarobil milióny ?

PSY – Gangnam Style : najpozeranejšie video na Youtube zarobilo si už viac ako desať miliónov dolárov.

3 thoughts on “Návod ako zarábať na svojich videách na YouTube

  1. Ahoj , princíp je úplne jednoduchý a som si aj myslel že nieje ho potrebné rozpisovať.
    Po tom ako odošleš požiadavku o partnerstvo v youtube bude tvoj účet prepojený zo službou adsense . No a princíp zarábania je úplne jasný , reklama vo videu prípadne pred videom. Dalej ako som spomínal vyššie je možnosť že ak ti niekto kradne tvoj videoobsah , je možné tam umiestniť svoje reklamné plochy . To znamená že komu nevadí že jeho obsah sa kopíruje a zároven mu to aj zarába.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *