Návod ako stiahnuť obsah webovej stránky do formátu PDF

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 11 rokmi 1 mesiacmi 2 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Návod na stiahnutie webovej stránky do formátu pdf nájdete v tomto článku . Je viacero spôsobov a možností no ja Vám ukážem ten najjednoduchší a to všetko len prostredníctvom webu bez nutnosti použiť akýkoľvek software . Ďalšou alternatívou bude použitie prehliadača webu Google Chrome a výber možnosti tlače s možnosťou exportu do pdf.

Návod – export page / článku prostredníctvom online nástroja

Stačí ísť na web :

http://www.printfriendly.com/

Do políčka je potrebné napísať url adresu respektíve odkaz ktorý chcete vygenerovať vo formáte pdf .

Nasledovne stlačte button – Print preview kde sa zobrazí náhľad .

Z tohto náhľadu môžete čokoľvek zmazať v prípade že nechcete nejakú časť webu mať v tomto súbore pdf .

V prípade že ste si vybrali všetko čo ste chceli stlačte červené logo PDF je to presne na ľavej strane na vrchnej časti webu . Následne sa Vám vygeneruje PDF súbor ktorý je potrebné stiahnuť kliknutím na tlačidlo download .

 

V mojom prípade to bol napríklad tento odkaz :

http://www.printfriendly.com/print/v2?url=http%3A%2F%2Fwww.lukasprelovsky.sk%2Fako-pouzivat-paypal-ucet-navod-platba-a-transakcie%2F

Je tam aj možnosť priameho vytlačenia dokumentu ktoré oceníte ak potrebujete dokument vytlačiť . A samozrejme len v prípade ak máte nakonfigurovanú tlač.

Rýchla alternatíva pre používatelov Google Chrome :

Kliknite na obsah textu alebo stránky ktorú chcete vyexportovať do formátu pdf , kliknutím pravým tlačidlom na myši a stlačte voľbu Tlačiť .

tlacenievgooglechrome

Po tom ako sme vybrali položku Tlačiť vyskočí nám vyskakovacie okno v ktorom bude možnosť okamžitého tlačenia dokumentu . My však nechceme momentálne tlačiť stranu ale exportovať do pdf . Takúto možnosť vyberieme v položke Ciel : uložiť ako PDF .

exporttlacevgooglechrome

Po tom ako sme postupovali správne v predchádzajúcich krokoch vyberieme možnosť uložiť , v hornej časti tohto vyskakovacieho okna .

Prehliadač nám vyexportuje daný dokument v pdf .

Osobná skúsenosť : čo sa týka exportu dokumentov do PDF boduje Google Chrome . Zvládol aj náročný export zasrciptovaného dokumentu ktorý bol určený iba na tlač a nešiel uložiť ako html page do pc .

V prípade že máte skúsenosti s inými alternatívami exportu do pdf môžete sa o ne podeliť v komentároch .

 

2 thoughts on “Návod ako stiahnuť obsah webovej stránky do formátu PDF

  1. To je super,pred tým som skúšal všetko možné no nič som nedocielil a potom som prečítal tento príspevok a použil som tú stránku na pdf, presne to som potreboval, ďakujem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *