Návod ako obnoviť stratené alebo vymazané súbory z pamäťovej karty

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 10 rokmi 11 mesiacmi 13 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (3 votes)

Strata dát je citlivou témou asi každého kto vlastní pamäťovú kartu alebo usb kľuč a o svoje dáta prišiel vie o čom je reč. V tomto návode si podrobne ukážeme ako môžeme obnoviť stratené dáta a vyhnúť sa tak fatálnym chybám ktorý robí väčšina ľudí ktorý sa nepokúšajú nijakým spôsobom získať svoje dáta späť.

V prípade že Vám napríklad mobil zobrazuje hlášku ”SD karta je poškodená“ ešte nezúfajte . Aj vdaka tomuto návodu si dáta z pamäťovky môžete obnoviť .

Na internete je mnoho firiem ktoré Vám vaše dáta obnovia . Táto služba sa vo väčšine prípadov nazýva Data Recovery . Vy si túto istú vec môžete spraviť jednoducho , rýchlo a hlavne zadarmo v pohodlí domova .

pametovkydatarecovery

Základy úspechu obnovy dát :

Nestresujte sa a nikdy neformátujete pamäťovú kartu . Tento úkon by mal za následok zmarenie všetkých dát !!!

esdatarecoverysoftware

čo budeme potrebovať :

 1. Stiahneme si software na obnovu dát – EaseUS Data Recovery Wizard Professional
 2. Nainštalujeme si daný software a následne vyberieme možnosť Deleted file Recovery v prípade že chcete obnoviť dáta z poškodenej pamäťovej karty . V prípade poškodenej pamäťovej karty zvoľte možnosť Complete Recovery .
 3. V prípade že by ste mali problém s partíciami vyberte možnosť Partition Recovery .
 4. Označíme si typy súborov ktoré budeme chcieť obnoviť . V prípade že chcete obnoviť všetky súbory nechajte všetky súbory zaškrtnuté : “Search fol all “Lost” file types.”
 5. Zvoľte pamäťové médium v ktorom chcete vyhľadávať stratené súbory
 6. Po tomto výbere sa začne prehľadávanie daného pamäťového média . (8GB SD karta cca. 12 min.)
 7. Ihned sa Vám zobrazí počet nájdených súborov ktoré máme možnosť obnoviť . Kliknite na položku ,,NEXT,, .
 8. Automaticky sa Vám začne vytvárať zoznam súborov .(8GB SD karta cca. 15 sek.)
 9. Označte si zložky a súbory ktoré chcete skopírovať na Vás pripojený hardisk prípadne externý disk .
 10. Zvolte si miesto uloženia dát ktoré ste si označili v bode predtým .
 11. Po tomto kroku sa Vám dáta začnú ukladať na vami vybraný typ disku .(3GB dát z SD karty cca. 6 min)
 12. V prípade poškodeného úložného priestoru / média môžete naformátovať prípadne používať ale pravidelne zálohovať svoje dáta .

Odporúčam Vám okamžite po obnove prestať používať poškodené pamäťové karty . Vo väčšine prípadov majú dáta na danom médiu vyššiu cenu ako je cena za SD kartu prípadne iné médium . Všetko však záleží na Vašom rozhodnutí .

6 thoughts on “Návod ako obnoviť stratené alebo vymazané súbory z pamäťovej karty

 1. Ahoj :) mne zasa v mobile píše že ”karta je prázna” a keď na to ťuknem tak to chce formátovať..a tak neviem čo s tým :/ …ani v pc mi tá karta nefunguje, stále ju chce len formátovať a keď som dala do mobilu inú karta tak tá tam fungovala takže problém je v karte..tak mám skúsiť tento návod alebo radšej nie?

  • Zdravím, určite ju neformátujte aj ked to od Vás systém žiada. Karta je poškodená a netrúfam si Vám povedať či tie dáta obnovíte. Spravte to bud cez tento program čo uvádzam v článku /je však platený a cez trial to zrejme neurobíte/ alebo vyskúšajte bezplatné programy na recovery dát konkrétne tento
   PC Inspector Smart Recovery – .

 2. Dobry den. Napodobne ako u prveho komentujuceho. Tiez mu to len subort naslo, ale nedaju sa ani ulozit, obnovit, aktivovat bez licencneho kodu.
  Prosim vas, viete mi poradit nieco naozaj bezplatne, co mi pomoze to obnovit? Potrebujem spat omylom zmazany zvukovy zaznam. Dakujem za radu a pomoc, ak sa bude dat.

 3. Dobry den . A čo nahravky v mobile . Omylom som si zmazala nahravku a rada by som si ju obnovila viete mi poradiť ďakujem .

 4. Kamarátka mi ukradla mobil a, asi momylom, to dala formátovať, dá sa to nejak navrátiť alebo nie? :-/ :-(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *