HP ponúka špecialny tablet – moderné pokladne

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 4 rokmi 6 mesiacmi 30 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rate this post

Môj obľúbený výrobca kým nieje nik iný ako spoločnosť HP chce preraziť už aj na trh s registračnými pokladňami. Vyvinuli univerzálny tablet s viac ako slušnými parametrami, ktorému dali pri jeho technickom narodení meno ProPad 600. Podľa informácií má slúžiť len pre firemných zákazníkov v biznis segmente. Takže klasický zákazník sa k nemu nedostane. Je to tzv. Účelový tablet.

Telo má zostavené tak že jeho 10.1 palcový Full HD display je dostatočný na prácu v pokladni a obsahu v sebe integrovaný Intel Atom so štvorjadrom. Čo zaručí celkom pohodlnú a rýchlu prácu. Niektoré reťazce totiž hodnotia pokladníkov aj za prietok tovaru teda niečo ako rýchlosť blokovania. Preto sa nedivte ak vám v niektorých reťazcoch ten istý druh tovaru kde máte na pokladni viac kusov nablokujú každý zvlášť. Nieje to spôsobené technickou chybou techniky ale tým ako majú nastavené vnútorné pravidlá v danej spoločnosti.

 HPproPad600_1

Do ponuky by mala prísť aj verzia s dvojjadrových procesorom. Operačný systém HP integrovalo už veľmi známu verziu Windows 8.1, ktorý bude k dispozícii v 32 alebo 64 bitovom systéme. Neviem síce načo to na pokladni využijú ale tento tablet má aj 8 Mpx fotoaparát, samozrejme obsahuje aj Wi-Fi či Bluetooth rozhranie a keď už tu máme zadný foťák tak prečo nie aj prednú 2 Mpx kameru.

HPproPad600_2

Ak ho dajú do obehu aj ako tzv. prenosnú či mobilnú pokladňu tak to obchodný zástupca využije na reklamácie alebo si nafotí to čo bude k práci jednoducho pre neho potrebné. Vzhľadom k tomu, že tablet má plnohodnotný operačný systém Windows bude dospný v minimálne 32 GB verzii. Na trh samozrejme pribudne aj jeho 64 GB verzia a v prípade, žeby to stále nestačilo je možnú ju rozšíriť aj malými microSD kartami ako je už u tabletov dobrým zvykom. Novinkou a teda aj zaujímavosťou je pripojenie externého monitora cez microHDMI rozhranie. Do predaja už je nasadený model HP ProPad 600 ako súčasť modernej pokladne. Príde na trh aj samostatne avšak to bude chvílinku trvať, nie však viac ako mesiac prisľúbil výrobca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *