Google buzz – Nepodarená snaha o sociálnu sieť ešte aj z chybou

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 14 rokmi 4 mesiacmi 1 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Google buzz ako sociálna sieť ma neohromila . Tak isto ked čítam iné diskusie ani iných užívatelov internetu . Tým že sa predpokladalo že google buzz bude konkurencia facebooku či twitteru teda už dá sa povedať aj môžme vylúčiť . Google to jednoducho zo sociálnymi sieťami nevie . Tak isto bol problém zbaviť sa google buzzu z emailového prostredia gmailu . Prvý den tam taká možnosť nebola , no ked už sa možnosť odstrániť hlášky z google buzz objavila , neváhal som .  Google buzz jednoducho do môjho emailu nepatrí . Skôr pozitívne hodnotím už prístup icq 7 kde môže užívatel pridať napríklad Facebook feed svojho profilu .

Google buzz – Snaha o sociálnu sieť vyšla z chybou . Tento krát ale bezpečnostnou tzv cross-site scripting (XSS), ktorý umožňuje útočníkovi potenciálne zobraziť podvedenému používateľovi akýkoľvek nebezpečný kód prostredníctvom vloženého skriptu.

Google Buzz opravil prvú bezpečnostnú chybu

Nová sociálna sieť integrovaná s Gmailom, Google Buzz musela riešiť prvú závažnú bezpečnostnú dieru. Išlo o takzvaný cross-site scripting (XSS), ktorý umožňuje útočníkovi potenciálne zobraziť podvedenému používateľovi akýkoľvek nebezpečný kód prostredníctvom vloženého skriptu.

Google chybu opravil len niekoľko hodín po jej zverejnení. Uviedol, že nemá informácie o zneužití tejto diery.

Včera Google oficiálne predstavil revolúciu v oblasti e-mailových služieb. Do svojho Gmailu totiž zaintegroval sociálnu sieť a dal jej názov Google Buzz.  Ak sa vám pod zložkou Inbox či Doručená pošta objaví tajomné slovíčko Buzz, môžete začať experimentovať.

Spoločnosť tiež zviditeľnila pre používateľov možnosť úplného zablokovania Google Buzz v rámci Gmailu. Možnosť sa teraz nachádza v sekcii Nastavenia – Buzz. Nájdete tam aj voľbu na nezobrazovanie vašich kontaktov vo verejnom Google profile.

Takže nakoniec som sa rozhodol :

Google buzz v žiadnom prípade nemá v mojom skvelom gmaily čo robiť !

3 thoughts on “Google buzz – Nepodarená snaha o sociálnu sieť ešte aj z chybou

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *