Epson L800 – Recenzia – Profi tlač fotografií v pohodlí domova

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 11 rokmi 25 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (2 votes)

Tak sa to stalo jedného dňa, tlačila som fotky z jednej akcie pre známu a zrazu tlačiareň chŕli fotky v divných farbách. Kto tlačíte poznáte postup. Treba si otvoriť nastavenie a tam dať čistenie a vytlačiť si stránku kde zistíme či je to už v poriadku alebo treba ešte zopakovať niekoľkokrát čistenie … No robila som to asi hodinu potom ma prešla chuť. A tak sa stalo, že to proste nešlo a nešlo… Musela som objednať druhú . Ale teda táto nová tlačiareň Epson L800 je to najlepšie na fotky čo som do teraz mala.

Musela som uznať, že tie krásne žiarivé realistické farby ma priam dostali na  kolená :-) nehovoriac o tom, že pri potláčaní médií máte pocit akoby ste už tie fotky pozerali :-) ved má rozlíšenie až 5760 dpi :-)

Ovládanie je úplne jednoduché a v tom je to čaro, klasicky na vrchu založíte papier aký potrebujete, napr. fotopapier lesklý alebo matný a gramáž záleží len na vás rozmer napr. 10*15cm alebo klasické A4 prípadne niečo medzi tým :-) Aby sme ale nezabudli najskôr treba založiť atramenty tie sa dávajú napravo tlačiarne z prednej strany je taká malinká páčka na prepínanie polohy “vymeň alebo funguj”. Tááák atrament pripravený, papier založený, vyklopíme predný kryt aby nám mali kade vytlačené veci chodiť von. Vpredu vľavo nájdeme 3 tlačidlá. Prvé slúži na zapnutie/vypnutie tlačiarne. Druhé slúži na dopĺňanie atramentu. Tretie na vyrolovanie zaseknutého papiera.

epson800l  tlaciaren

Vyťaženosť pri farebnej tlači a náklady na stranu počítajme s piatimi farebnými zložkami (azúrovou, purpurovou, žltou, svetloazúrovou a svetlopurpurovou). Vyťaženosť pri čiernobielej tlači a náklady na stranu sú určené odhadom. Uvedené vyťaženosti boli vypočítané originálnou metodológiou Epson na základe normy ISO/IEC FDIS29102 a priebežnej tlače skúšobných obrazcov uvedenej v norme ISO/IEC FDIS29103. Vyťaženosť a náklady na stranu sa môžu výrazne líšiť v závislosti od tlačených obrázkov, nastavení tlače, typu papiera, frekvencie používania, vlhkosti a teploty.

Rýchlosť tlače (strany za minútu) sa vypočítava pri tlači na obyčajný papier formátu A4 v najrýchlejšom režime, rýchlosť tlače fotografií s rozmermi 10 x 15 cm pri tlači na prvotriedny lesklý fotografický papier od spoločnosti Epson. Rýchlosť tlače sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie systému, režimu tlače, zložitosti dokumentu, softvéru, typu použitého papiera a pripojenia. Rýchlosť tlače nezahŕňa čas spracovania v počítači.

Súčasťou balenia je aj súprava šiestich samostatných 70 ml atramentových náplní (čierna, azúrová, purpurová, žltá, svetloazúrová a svetlopurpurová), čo je cenovo veľmi výhodné. Každá súprava vysokoobjemových atramentových náplní dokáže vytlačiť až 1.800 vysokokvalitných fotografií s rozmermi 10 × 15 cm a mimoriadne nízkymi nákladmi na fotografiu. Avšak kábel USB nie je súčasťou dodávky :-( ale zase kupíme ho skoro v každom obchode s elektronikou tak v tom nevidím až taký problém.

Máme všetky potrebné informácie a úkony za sebou a ideme tlačiť krásne fotky alebo robiť potlače na médiá. Prajem veľa zábavy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *