Dostal sa mi do ruky mobil Sony Xperia (Recenzia)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 11 rokmi 2 mesiacmi 3 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

A máme tu ďalší z radu mobilov postavených na OS Android. Pekný, vkusný a štýlový pre dámy ľahko schovateľný aj do malej kabelky. Plne funkčný smart phone. Môžete s ním pracovať aj sa hrať. Ľahko ovládateľný . Aj to je další model z radu Xperia od firmy Sony.

Ale aby sme to zobrali pekne po poriadku . Ta ako jeho starší bratia a sestry od Sony nemá vstavanú batériu, čiže zase budeme počuť a cítiť už známe cvaknutie pri zatváraní zadného krytu kam samozrejme vkladáme aj SIM kartu. Keď máme všetko vložené a pripravené môžeme ho vľavo hore zapnúť a ide sa na prehliadku do virtuálneho sveta. Nájdeme tu päť úvodných obrazoviek kde si môžeme naskladať ikonky pre rýchle spustenie aplikácii podľa vlastnené vkusu alebo potreby.  Na hlavný screen je celkom praktické si umiestniť hodiny a napríklad aj počasie alebo niečo čo je pre nás dôležité.

sonyericsonxxss+dd

V dolnej časti displaya nájdete tri funkčné ikonky zalomenú šípku, ktorá slúži na návrat odkiaľkoľvek, veľmi známy symbol domčeka, ktorý vždy symbolizuje domov ako taký a pri mobiloch teda návrat na hlavný screen, a ešte tu máme niečo čo pripomína par čiarok ako znaky iťing a tie máju funkciu menu podobnú ako pravé tlačidlo myši vo windowse .

Keď si vyvoláme menu na ktorejkoľvek z piatich hlavných obrazoviek tak dostaneme do ponuky ďalšie podmenu so 4 možnosťami: môžeme si pridať akúkoľvek miniaplikáciu alebo čokoľvek čo chceme mať na danej obrazovke; ďalej tu môžeme meniť témy, tapety a nemôže tu samozrejme chýbať veľmi dôležité nastavenie, ktorého ikonka symbolizuje vidlicový kľúč.

V nastavení pod ikonkou kľúča si môžeme upraviť wifi, bluetooth, využitie dát, počítadlo SMS a veľa zaujímavých možností a nastavení.

Tak ako pri mnohých smartphonoch aj tu funguje funkcia keď sa trasiem môžeš ma presúvať kam chceš. Keď pridržíte prst na displayi kde máte ikonky začnú sa triasť a vtedy ich môžete presúvať a zoraďovať podľa potreby.

Veľmi dôležitý faktor, áno je to smartphone a tie dlho na baterku nevydržia asi budem hovoriť za všetkých hnevá nás to ale tento Miro no pri zapnutom GPS len 1 deň ale nedivme sa veď tie satelity stale niekde pobehuju v atmosfére a koľko sa narobí kým ich nájde aby nás dopravil bezpečne na miesto určenia inak štandardne stačí nabíjať každý 3tí deň čo je celkom obstojné.

A teraz načrime trošku technických parametrov: 5 megapixelový foťák robí pekné fotky nie také ako moje HTC One X o ktorom si povieme viac nabudúce , wifi, gps, jednojadrový procesor ale zato Android 4.0 ktorý isto poteší aj mobilných labužníkov, 1500mAh batéria, rozmery 113 x 59 x 10 mm, a hmotnosť diétnych 110 g.

Odporúčam každému kto má rád „hračky“ od Sony lebo Xperia Miro je dobrý pomocník či už na cestách alebo v kancelárii pri robení biznisu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *