Anonymná platobná karta cash4web (BLESK peněženka)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 9 rokmi 7 mesiacmi 15 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Česká verzia anonymnej platobnej karty cash4web ponúka možnosť používať platobnú kartu úplne anonymne. Dokonca aj dobíjanie tejto karty je úplne anonymné. Karta je dostupná pre SK aj CZ trh. V Českej Republike ju kúpite napríklad v trafike , pre SK trh je možné objednať si kartu poštou na adresu.

Hlavné výhody :

 • Anonymita BLESK peňaženka nenesie žiadne citlivé údaje svojho držiteľa ani nie je spojená so žiadnym ďalším bankovým účtom vedeným na meno, preto je najbezpečnejším ochrancom vášho súkromia pri platbách na internete alebo u obchodníkov.
 • Bezpečnosť BLESK peňaženka nie je prepojená s bankovým účtom svojho držiteľa, preto nie je možné, aby ju ktokoľvek zneužil a jej prostredníctvom vysal” vaše bankové konto.
 • Kontrola BLESK peňaženka poskytuje plnú kontrolu nad vašimi výdavkami. Nikdy sa nedostanete do mínusu: neminiete viac, než si vložíte (dobijete) do vašej BLESK peňaženky, a preto nehrozí úrok za nekontrolované prečerpanie finančného limitu.

Akým ďalším spôsobom môžete kreditku využiť?

 • Samostatná karta pre platenie na internete
  BLESK peňaženku môžete použiť ako kartu určenú len na platby na internete. Nemusíte sa tak báť straty peňazí zo svojho bankového účtu. BLESK peňaženku si jednoducho nabijete na hodnotu určenú na platenie.
 • Samostatná karta pre platenie v zahraničí
  BLESK peňaženku môžete použiť ako kartu určenú na platenie na svojich cestách v zahraničí. Vašu útratu zaplatíte ako akúkoľvek inú platobnou kartou a nemusíte sa báť straty peňazí zo svojho bankového účtu. Platiť BLESK peňaženkou v zahraničí je možné iba na platobnom termináli označenom logom MasterCard.
  Pozor ! Výbery hotovosti z bankomatu v zahraničí nie sú možné. (Zahraničie v tomto prípade znamená aj Slovensko, keďže vydavateľ karty je CZ)

blesk-penazenka-anonymna-platobna-karta

Ako sa BLESK peňaženka aktivuje?

 • BLESK peňaženku si môžete aktivovať zavolaním na telefónne číslo Zákazníckej linky +420 267 197 097, a to iba z českého mobilného telefónneho čísla. Zvoľte Aktiváciu BLESK peňaženky” a zadajte posledné 4 číslice z prednej strany BLESK peňaženky a 5miestny aktivačný kód z Bezpečnostné kartičky, ktorú nájdete vo vnútri balenia BLESK peňaženky. Ďalej si zvoľte 4miestny ochranný PIN a tiež podpíšte BLESK peňaženku na jej zadnej strane.
 • Pre aktiváciu BLESK peňaženky sú potrebné údaje z Bezpečnostné kartičky. Z tohto dôvodu majte Bezpečnostné kartičku pri aktivácii vašej BLESK peňaženky k dispozícii a potom si ju uschovajte na bezpečnom mieste.
 • Na každej z českých mobilných telefónnych čísel je možné aktivovať iba jednu BLESK peňaženku.

Ako sa BLESK peňaženka dobíja?

 • BLESK peňaženku môžete dobiť cez terminál stávky (5 000 miest v ČR) s výnimkou SAZKA terminálov na pobočkách Českej pošty, a to zaplatením dobíjané sumy v hotovosti. Miesta pre dobitie BLESK peňaženky sú označené samolepkou s logom a informácií o možnosti dobitia
 • BLESK peňaženku možno dobiť aj na internete na stránkach www.bleskpenezenka.cz v sekcii Moje BLESK peňaženkapomocou inej platobnej karty vydanej v Českej republike a na Slovensku, ktorá musí mať povolené internetové transakcie a nastavenú funkciu 3D Secure zabezpečenia (túto funkciu je možné nastaviť na väčšine platobných kariet prostredníctvom vašej banky). Internetová samoobsluha Moje BLESK peňaženkasa aktivuje prvým prihlásením.
 • BLESK peňaženku dobijete aj prostredníctvom svojej banky alebo internetového bankovníctva svojej banky prevodom z bankového účtu. Pre dobitie zadajte bankový prevod s požadovanou sumou na číslo účtu BLESK peňaženky 3198888319/0800. Ako variabilný symbol platby uveďte telefónne číslo spojené s BLESK peňaženkou, ktorú chcete dobiť.

Môžem po aktivácii BLESK peňaženku používať k platbám bez obmedzenia?

 • Po aktivácii je možné používať BLESK peňaženku k platbám do všeobecného limitu 10 000 . Pre navýšenie limitu pre platby do výšky 55 000 / rok je potrebné aktivovať navýšenie limitu pre platby.
 • Aktivácia navýšenie limitu pre platby sa vykonáva na Zákazníckej linke +420 267 197 097 a je možné ju spojiť so samotnou aktiváciou BLESK peňaženky, alebo sa tak rozhodnúť kedykoľvek potom.
 • Aktiváciu navýšenie limitu je možné vykonať v ktorúkoľvek dennú či nočnú dobu.
 • Aktiváciu navýšenie limitu pre platby môžete vykonať tiež aktiváciou zákazníckeho portálu Moje BLESK peňaženkana stránke www.bleskpenezenka.cz.

Ako je to s cenami?

Samotná karta v CZ stojí 125 kč čo je asi 4,50,-eúr. V prípade že si chcete zakúpiť kartu úplne anonymne treba ísť do ČR a kúpiť ju v trafike, iba tak máte zaručenú ako takú anonymitu. Samozrejme že si kartu môžete nechať poslať aj na Slovensko za 5,78,-eúr tu už však o anonymite nemôžeme hovoriť. Je teda na Vás aký spôsob si vyberiete a na aké účely chcete anonymnú platobnú kartu využívať. Myslím si však že táto karta má široké spektrum využitia hlavne pri online platbách ako napríklad Paypal, prípadne platby v google play a iných obchodoch s digitálnou distribúciou.

Podrobný cenník a poplatky za služby Blesk karty si môžete pozrieť tu.

Ako je to s peňaženkou v praxi?

Podrobnejšiu recenziu si môžete pozrieť tu.

Ako si anonymnú platobnú kartu kúpim na Slovensku ?

Na Slovensku sa anonymná platobná karta nepredáva. V ČR je blesk peňaženka prvá anonymná platobná karta !  Zo Slovenska si ju môžete objednať prostredníctvom Eshopu tu.

Update 2016 : Po novom sa už blesk penaženka nedá objednať na SK. Existuje ešte alternatíva v podobe predplatnej platobnej karty paysafecard tu som však anonymitu neoveroval.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *