Návod : Ako používať paypal účet (e-platba a transakcie)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 14 rokmi 4 mesiacmi 8 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Ako získať paypal účet , jeho výhody a aj to ako ho používať . Medzinárodný platobný styk je už dnes nevyhnutnosťou vo svete internetu .Internetom slováci platia čoraz viac aj to sa odzrkadluje na nutnosťi vlastniť paypal účet .

Služba paypal.com je na slovensku dostupná od  17. septembra 2007. Jedná sa o medzinárodný platobný systém ktorým môžete rýchlo a pohodlne predávať a kupovať produkty a služby cez internet .

Paypal je systém ktorý umožnuje posielať peniaze medzi jednotlivými paypal užívatelmi a ich účtami . Každý paypal účet je prepojený na vašu banku v ktorej máte napríklad svoj osobný účet a platobnú kartu .

Velkou výhodou je medzinárodné posielanie penazí napríklad z vašeho účtu paypal do českej republiky , kde by vám v normálnom prípade vaša banka účtovala poplatok niečo približne do 12 eúr . V súčastnosti však každá banka ma iný cenník pre posielanie penazí do zahraničia .

Hlavná myšlienka tejto platobnej peňaženky je vlastne v tom, aby zákazníci napríklad v aukcii na eBay nemuseli používať debetnú kartu/kreditnú kartu a tak mohli platiť absolútne anonymne. Ich kompletné osobné údaje má iba spoločnosť PayPal a žiadnym tretím stranám ich neposkytuje v plnom rozsahu.

Ďalšie výhody sú napríklad v tom, že celý platobný proces je niekoľkonásobne urýchlený a zároveň bezpečnejší, nemusíte zadávať číslo kreditnej/debetnej karty a teda sa nemusíte obávať, že vás niekto okradne. Skrátka obchodom,  ktorým zaplatíte cez PayPal môžete dôverovať a v prípade, že sa vás aj tak pokúsia nejakým spôsobom podviesť, PayPal vám garantuje navrátenie peňazí v plnom rozsahu do 90 dní. Áno, je to pravda, tento fakt je viacerým užívateľom internetu neznámy a vlastne aj vďaka tomu nastal prudký rozmach PayPalu.

 

1 krok : Registrácia !

Registráciu je možné učiniť na adrese Paypal účet registrácia .

Tam stačí vyplniť Krajinu odkial ste a jazyk v ktorom chcete paypal účet používať a vybrať typ účtu . Na to musíte dať velký pozor a vybrať ten správny . Tu je zoznam a podrobný popis účtov :

PayPal ponúka na výber tri druhy účtov:

 • Personal Account
  Najlepšia voľba pokiaľ máte záujem len kupovať výrobky a nič nepredávať, najnižšie poplatky za prijatú transakciu, ale zároveň povoľuje len prijatie piatich platieb z debetných kariet za rok, ostatné účty ich majú neobmedzené (platba z debetnej karty sa využíva pokiaľ si od vás niekto kúpi výrobok a zaplatí vám zaň pomocou svojho bankového účtu)

   

  Poplatky za prijatú transakciu sú nulové, za odoslanú taktiež, jedine za prijatú platbu z debetnej karty platíte 4,9% centov z prijatej sumy + 0,30$.

 • Premier Account
  Dobrá voľba pokiaľ plánujete nielen posielať, ale aj prijímať peniaze, nevýhodou sú vyššie transakčné poplatky.

  Poplatky za prijatú transakciu sú 1,9% až 2,9% z prijatej sumy + 0,30$. Za odoslanú transakciu sú nulové poplatky a za prijatú transakciu z debetnej karty platíte 1,9% až 2,9% z prijatej sumy + 0,30$.

 • Business Account
  Určený pre podnikateľov, účet je vedený pod menom firmy a nie pod menom súkromnej osoby, takmer neobmedzené možnosti prijímania platieb.

  Poplatky za prijatú transakciu sú 1,9% až 2,9% z prijatej sumy + 0,30$. Za odoslanú transakciu sú nulové poplatky a za prijatú transakciu z debetnej karty platíte 1,9% až 2,9% z prijatej sumy + 0,30$.

2 Krok : Aktivácia platobnej karty alebo IBAN v účte paypal

Informácie ktoré musíte zadať pri vytváraní účtu sú vaše meno, adresa a telefónne číslo. Po vytvorení účtu je ďalším odporúčaným krokom verifikácia účtu. Tá spočíva v tom, že zadáte do PayPalu číslo vašej debetnej karty, PayPal si z vášho bankového účtu strhne 1,5 eur a v popise transakcie vo vašom internetbankingu, alebo v mesačnom výpise uvidíte vedľa slova PAYPAL štvormiestne číslo, ktoré zadáte do kolónky v Paypali. Týmto sa váš účet verifikuje a stanete sa plnohodnotným užívateľom PayPalu, budete mať takmer neobmedzený limit prijímania platieb a budete môcť v ľubovolnom rozsahu posielať peniaze z bankového účtu cez PayPal a naopak.

Ako pridať platobnú kartu alebo IBAN k účtu – bez pridania platobnej karty alebo IBAN k účtu nemôžete využívať systém paypal .

Návod na pridanie platobnej karty alebo IBAN k účtu – screenshot .

 

Prevod penazí z paypal na bankový účet .

Pre prevod penazí z vášho paypal účtu na váš bankový účet je potrebné ísť na položku v hornom menu My account / Withdraw .

Potom máte na výber či chcete previesť peniaze z paypalu na váš bankový účet alebo priamo prevod na platobnú kartu s číslom účtu . V druhom prípade je poplatok za transakciu 2,- € .

Posielanie penazí na paypal účet

alebo platba za tovar , služby niekomu na jeho vlastný paypal účet návod :

Stačí ísť na položku v hornom menu Send Money

V ponuke sú ešte položky na zasielanie penazí na ebay aukcie .

Pri platbe cez paypal sa z účtu strhnú automaticky peniaze aj v prípade , že v účte paypal máte len 5 eúr a platíte napríklad  tovar za 130 eúr . Ostatná čiastka sa odráta z vašeho bankového účtu .

Ostatné položky v paypal účte vysvetlovať nebudem  , myslím že tieto základné veci pre lajka postačujú .

V prípade záujmu dozvedieť sa viac o iných položkách stačí napísať do komentárov .

98 thoughts on “Návod : Ako používať paypal účet (e-platba a transakcie)

 1. Zdravím. Chcem si predplatiť internetovú službu na 1 mesiac, potom už nie (čiže nechcem automatickú prolongáciu). Môže mi predajca služby strhnúť z Paypalu poplatok za ďalší mesiac aj bez môjho súhlasu (niečo ako trvalý príkaz)?
  Ďakujem za odpoveď!

 2. Zalozila som si paypal ucet a uviedla iba IBAN k uctu, kartu nie. Ako zistim, ze je to pre PayPal v poriadku a mozem ich sluzby a teda PayPal vyuzivat? Chcem pouzivat iba na prijem penazi (kvoli predaju na ebay), platobnu kartu k uctu preto ani nemam. Dakujem

 3. Dobrý deň.. potrebujem aby mi bola vrátená platba z aliexpresu.. zriadila som si paypall účet.. uviedla aj kreditnú kartu… bola overená.. no neviem ako zistím č. paypall účtu, ktorý odomňa v aliexprese požadujú…

   • Chce vediet kde najde svoje čislo paypal učtu aby od činana doatala € a to zaujima aktualne aj mňa…
    Činania sa boja zleho hodnotenia tak chcu radšej platiť na paypal…

    • Toto zaujíma aktuálne aj mna, chcú mi vrátiť z AliExpress lebo mi prišiel rozbitý produkt a pýtajú odomna mna YOUR PAYPAL… a neviem čo robiť

 4. Zdravím,
  mám momentálne problém prepojiť svoj bankový účet na Slovensku s Bussiness PayPal účtom, darmo vkladám IBAN , stále dostanem odpoveď, že moja žiadosť nemôže byť teraz spracovaná a mám skúsiť neskôr. Mimochodom som si všimla, ž Slovensko nie je (dúfam nedopatrením) v zozname krajín, z ktorých možno prepojiť bankový účet s PayPal účtom (predošlý bankový účet som prepojila bez problémov)
  Po mesiaci pokusov prepojiť účty a e-mailov posielaných PayPalu (bez doručenia sľúbenej odpovede do 24 hodín) som rezignovala a skúsila som to s platobnou kartou, ktorú som pridala úplne bez problémov. Potrebujem však dostať peniaze z Paypal účtu na môj slovenský bankový účet. Dá sa to riešiť nejako postredníctvom platobnej karty? Aké transakcie mi vlastne umožňuje platobná karta? Neviem to nájsť na nete v slovenčine a v angličtine nie som veľmi zdatná. Viete mi poradiť? Ďakujem.

 5. Zdravím

  Mám problém s pridanim môjho bankového účtu IBAN na k môjmu PayPal účtu. Bankový účet som mal pridaný a fungoval, no po nejakom čase mi ho PayPal vymazal a už ho neviem viac krat pridať. Len my vypíše, že to skúste neskôr, už to skúšam mesiac a nechce mi ho verifikovať. Viem len kartu, no tam je prevod s poplatkom 2 eurá. Viete mi povedaŤ, kde môže byť problém?? Na strane banky? či PayPal??
  ďakujem

 6. Dobrý den,
  Potreboval by som si pridať na paypall učte bankový účet. Parkrát som to skusil . Ale neustale mi píše že je to momentálne nedostupné.
  Mám bankový učet vo Vub banke.
  Neviete mi poradiť?
  Dakujem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *