Je moderná doba. Doba plná elektronických hračiek. Klasika je takmer na ústupe. Používate čítačky elektronických kníh alebo radšej tak ako ja máte radi ten pocit otáčania klasických listov v knihe, ktorá ma špecifickú vôňu papiera? Tak či onak keď mám trepať niekam na dovolenku hŕŕŕbu kníh, ktoré si chcem prečítať je to poriadna makačka. Je to ťažké a nepohodlné na prenášanie. Opačný prípad je elektronická hračka na čítanie kníh. Šupnem si to do batoha a mám po ruke knihy, ktoré ocením na pláži alebo v hotelovej izbe či kdekoľvek inde.
Čítačka e-knih s 6″ e-Ink displayom vám môže splniť možno váš sen mať svoje obľúbené knihy vždy pri sebe a nenavláčiť sa tašiek ako kulturista. Do vnútornej pamäti totiž vložíte možno aj viac ako vašu knižnicu a to až 3000 kníh. To už je teda niečo. A ak by vám nestačila vnútorná pamäť o kapacite 4GB tak si ju môžete rozšíriť ešte o ďalších 32GB pomocou microSD alebo microSDHC karty. Viete si vôbec predstaviť koľko je to ešte kníh? To je ďalších cca 24000 kníh. Ja neviem či sa to dá normálne aj prečítať za nejaký rozumný čas.
Samozrejme klasická kniha “nepapá” baterky. Táto síce má akú takú spotrebu ale na jedno nabitie vám umožní prečítať až neuveriteľných 8000 stránok textu čo je, len tak na rýchlo to prepočítam asi 32 kníh. Počuli ste teraz moje šialené zakvílenie slovka wav? Nie? Tak to budte radi :-) Čítačka podporuje textové formáty DJVU, EPUB, FB2, HTML, MOBI, PDF, RTF, TXT a to len pri e-knihách. Samozrejme podporuje aj obrazové formáty BMP, GIF, JPG, PNG.
Svojich 230g váhy vás ľahko presvedčí o tom, že si ju môžete zobrať skutočne kamkoľvek sa pohnete. Rozmery 17cm výška * 12 cm šírka * 0,8 cm hrúbka vás tiež uistí, že táto čítačka kníh je s tých lepších. Nechváli sa síce extra procesorom. Oproti tabletom, na ktoré ste možno navyknutý má len 600 MHz, ale pre čítačky kníh to bohate postačuje. Jeho presné označenie je Rockchip RK2818. No našlo by sa ešte pár mínusov, ktoré ale tým že to nieje typický tablet dokážete oželieť. Nemá dotykový display, chýbajú tu vstavané reproduktory, výstup na sluchátka, podpora wi-fi, a nemá ani bluetooth. Predsa len treba si uvedomiť je to čítačka kníh, ktorá je určená len na čítanie kníh a nie na browsovanie po internete a inú zábavu či prácu.
Ja sa stále neviem rozhodnúť. Nakoľko mi príde krásne to čaro otáčania stránok klasickej knihy, ale pri čítačke je obrovské plus jej jednoduchá prenositeľnosť t.j. ľahká váha aj pri veľa nahratých kníh. :-) Keď si len predstavím, že za poslednú dovolenku som prečítala asi 4 knihy a zabrali mi v kufri skutočne dosť miesta, čo mi vadilo až pri odchode lebo som nemala kam naukladať nakúpené darčeky. Tak teda silno zvážim výmenu klasickej knihy za elektronickú hračku načítanie kníh. Aj keď v pohodlí domova ostanem určite pri klasike.
A čo vy? Ste klasici alebo idete z neúprosnou dobou plnou nových elektronických vychytávok. :-)
Na tento web píšem honorované články z IT oblasti, v ktorých si každý z vás nájde niečo čo ho zaujme. Študovala som Informatiku a tak nieje prekvapením, že tvorím a spravujem webstránky a zaujímam sa aj o všetko čo sa týka IT oblasti.
Robím radosť deťom aj dospelým na www.zuzy.info kde nájdete aj môj širší profil.
Ak sa Vám páči web a články pridajte sa do našej skupiny na Facebooku , alebo Twitteri.
Ak chcete nadupaný Web alebo Eshop kliknite pre SK alebo CZ trh. Ak máte nejaký problém a chcete využiť platenú asistenciu na riešenie problémov s IT, využite službu IT Pomoc na diaľku – platená podpora 24/7 alebo PC-Servis.sk – kvalitný PC servis vo Vašom meste.